12.01.2021 09:51 0 raz

Trwają zapisy na rumskie MP w duathlonie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Już po raz piąty najszybsi duathloniści pojawią się w Rumi. Na 25 kwietnia 2021 roku zaplanowano Mistrzostwa Polski. Trwają zapisy na rumskie zawody.

Impreza w Rumi charakteryzuje się bardzo szybką trasą wręcz stworzoną do bicia rekordów życiowych i sprawdzenia formy na początku sezonu – podkreślają organizatorzy.

Na mistrzostwa rejestrować się można za pośrednictwem strony www.timerecords.pl https://www.timerecords.pl/application/event/card/11. Wśród zawodników, którzy już się zapisali, są m.in. mieszkańcy Olsztyna, Bydgoszczy, Warszawy, Gdyni, Gdańska, Częstochowy, Lęborka, Grudziądza, Siedlec, Zielonej Góry, Płocka, Krakowa, Rumi, Wejherowa i wielu innych miejscowości.

Przypomnijmy, że ostatnie MP w duathlonie w Rumi odbyły się w październiku w 2020 roku. Wówczas wyścig elity podczas LOTTO Duathon Energy na dystansie sprint wygrali Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster.

Nie byłem optymalnie przygotowany do tych zawodów, przez pandemię nie trenowałem optymalnie, ale moje doświadczenie i dobra taktyka pozwoliły mi dzisiaj na zwycięstwo z czego bardzo się cieszę – mówił na mecie mistrz Polski – mówił w wywiadzie po przekroczeniu linii mety Sylwester Kuster.

Wyjaśnijmy, że duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Składa  się z biegu i jazdy na rowerze. Najczęściej jest w formacie bieg, jazda na rowerze i bieg. Sportowi eksperci zauważają, że w naszym klimacie jest to idealny sport na rozpoczęcie lub zakończenie sezonu triathlonowego, kiedy w woda w jeziorach lub w morzu nie nadaje się do pływania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24