04.12.2020 10:30 3 raz

Mróz może zabić! Nie bądźmy obojętni!

źródło: KPP Puck

W czwartek (3 grudnia) na Nordzie posypało śniegiem. Im bliżej końca roku, najprawdopodobniej temperatura będzie coraz niższa. A to może stanowić zagrożenie dla osób bezdomnych. Dlatego policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców - „nie przechodźmy obojętnie obok osób nocujących na klatkach schodowych, w opuszczonych budynkach, w okolicach śmietników, czy ogródków działkowych lub nietrzeźwych, narażonych na działanie niskiej temperatury”.

Mundurowi z Kaszub Północnych apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, których życie i zdrowie jest zagrożone. Każda reakcja może pomóc, a nawet uratować życie.

Policjanci nieustannie kontrolują miejsca, w których mogą znajdować się bezdomni. Są to między innymi ogródki działkowe, pustostany, wiaty, dworce PKS i PKP, klatki schodowe. W przypadku zastania osób potrzebujących takiej pomocy, mundurowi informują o ogrzewalni, która jest czynna przez okres pięciu miesięcy, począwszy od 4 grudnia aż do 30 kwietnia nowego roku. Budynek znajduje się na terenie miasta Puck przy ul. Żarnowieckiej 13. Każda osoba, która skorzysta z pomocy oferowanej przez służby, zostanie przewieziona do miejsca, w którym będzie mogła się ogrzać a także przespać w bezpiecznych warunkach – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Wzorem poprzednich lat również policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej w Wejherowie i Rumi sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem.

Puccy policjanci przypominają, że na wychłodzenie organizmu mogą być również narażone osoby nietrzeźwe, które wieczory i noce spędzają na zimnie, przesiadując m.in. w parkach, skwerach, na przystankach komunikacji miejskiej. Nietrzeźwa osoba zdecydowanie szybciej traci ciepło.

W przypadku kiedy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, zgłośmy to pod numerem alarmowym 112. Każde otrzymane zgłoszenie będzie sprawdzane przez mundurowych. Czasem wystarczy wykonać jeden telefon a możemy uratować komuś życie. Pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni – apelują stróże prawa z Kaszub Północnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24