04.12.2020 09:09 0 art. spons. Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dobry mikser?

art. spons.

Mikser to jedno z najpotrzebniejszych urządzeń w kuchni. Przydaje się początkującym adeptom sztuki kulinarnej, jak i tym, którzy są z nią za pan brat. Wybór nowego sprzętu, w momencie, gdy na rynku jest dostępny taki wybór to niezwykle trudna decyzja. Podpowiadamy poniżej jak wybrać dobry mikser do swojego domu.  

Rodzaje mikserów

Wady i zalety miksera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miksera

Jak wybrać dobry mikser?

Rodzaje mikserów

Miksery sprawdzają się zwłaszcza przy różnego rodzaju wypiekach: przygotowywaniu ciast, mas, kremów. Dzięki nim przygotowanie naleśników, omletów lub racuchów zajmie kilka minut i będzie bardzo proste.  Współczesne miksery -- jak te, które znajdziesz w sklepach RTV Euro AGD -świetnie dają sobie radę z ubijaniem piany, przygotowywaniem kremu, ucieraniem ziemniaków na puree oraz z wyrabianiem ciasta. Na rynku na próżno spotkać  miksery, które mają tylko typowe ubijaki i mieszadła. Producenci coraz częściej wykorzystują wielkość sprzętu i dostarczają do niego także pokrętło tnące, które pozwala na blendowanie zup, smoothie, musów i innych. 

Najpopularniejsze modele mikserów, które można znaleźć na rynku to:

— mikser stacjonarny, który w zestawie ma pojemną misą. Osoby, które potrzebują podstawowego sprzętu będą z niego zadowolone, bo świetnie sobie radzi z mieszaniem, miksowaniem i ubijaniem. Ma kilka poziomów mocy i prędkości  - im wyższa moc, tym więcej prędkości do wyboru. Taki sprzęt potrzebuje trochę więcej miejsca.

— mikser ręczny -  składa się z korpusu, który jest jednocześnie antypoślizgową rączką. Takie egzemplarze, jak te: https://www.euro.com.pl/miksery-reczne.bhtml, zajmują bardzo mało miejsca, są poręczne. W skład zestawu wchodzą łatwe do montażu końcówki-  zwykle miksujące, mieszające i blendujące, które można zmywać w zmywarce. Miksery bez misy zajmują mało miejsca, łatwo można je przenosić (mieszczą się w podręcznym bagażu, kosztują niewiele i mogą być używane w dowolnym pojemniku. Osoby, które potrzebują sprzętu do przygotowywania prostych potraw, na pytanie jak wybrać dobry mikser 0 uzyskają w odpowiedzi rekomendację zakupu miksera ręcznego,

Wady i zalety miksera

Miksery jak każdy sprzęt mają swoje wady i zalety. Przejdźmy do pozytywnych stron użytkowania. Jest ono łatwe. Ceny podstawowych mikserów są niewygórowane. Ręczny mikser można umieścić w każdym pojemniku, nawet w garnku, w którym przyrządza się potrawę.  Istotną cechą, która ułatwi podejmowanie decyzji jak wybrać dobry mikser jest to, że można składniki dodawać w trakcie pracy. Stacjonarny sprzęt pracuje sam, w tym czasie można się skupić na innych etapach przygotowywania potraw.  Poza tym poszczególne składniki są łączone dosyć dokładnie.

Minusy mikserów, które mogą przeważyć na decyzji o zakupie takiego jest to, że w porównaniu z blenderami zajmują więcej miejsca w pomieszczeniu i szafkach. Mała moc w sprzęcie może spowodować problemy z łączeniem gęstego ciasta. Ręczne miksery cechuje mała funkcjonalność i konieczne jest trzymanie ich w dłoni w trakcie używania. Można natknąć się także na takie miksery, które mają tendencję do rozchlapywania miksowanych składników

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miksera

Podejmując decyzję o zakupie miksera trzeba przeanalizować kilka charakterystycznych dla niego parametrów. Ważna będzie moc miksera. Im mocniejszy jest sprzęt, tym szybciej i dokładnie miesza i miksuje. Jeśli częścią zestawu jest też kubek miksujący, to jest to duże ułatwienie dla siekania twardych produktów. Mikser, który ma wysoką moc może działać bez wyłączania. Specjaliści twierdzą, że dobre miksery to moc 500W, tańsze, ale wciąż efektywne egzemplarze to między 200 a 300W.

Kolejnym ważnym parametrem jest wybór prędkości sprzętu. W zależności od czynności potrzebne będą różne prędkości działania. Im większa liczba do wyboru, tym lepiej. Zazwyczaj dobre miksery mają nawet kilkanaście wariantów, które można zmieniać pokrętłem, przyciskiem albo suwakiem. Niektóre sprzęty mają regulacją płynną, która pozwala uniknąć rozchlapywania składników przy energicznej zmianie przyspieszenia obrotów.

Wiele mikserów to urządzenia wielofunkcyjne, które mają dodatkowe opcje użytkowania do wyboru. Najpopularniejsze dodatki to funkcja turbo (mocne przyspieszenie obrotów na krótki czas), funkcja podgrzewania (wbudowana płyta indukcyjna umożliwia podgrzanie zawartości misy urządzenia), funkcja wyrabiania ciasta (mieszadło w formie haka), kruszer lodu (specjalna przystawka z kubkiem miksującym i  mocne i trwałe ostrza, które w dużej prędkości kruszą lód), tarka do ziemniaków i warzyw (specjalna przystawka do tarcia).  

Jak wybrać dobry mikser?

Decyzja o tym jak wybrać dobry mikser zależy od kilku elementów. Po pierwsze trzeba przemyśleć do czego potrzebny jest nam sprzęt. Po drugie trzeba zastanowić się jaką inwestycją finansową będzie. Najprostsze modele to wydatek rzędu 100 złotych, najdroższe - kilku tysięcy, Dobrym pomysłem będzie zapytanie znajomych o opinię i poszukanie polecanych modeli w sieci. Następnie warto porównać ceny interesujących modeli w różnych sklepach. 


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24