01.12.2020 17:10 16 NW/gdynia.pl

Prywatny jarmark na terenie Gdyni? Miasto podjęło kroki

Źródło:gdynia.pl

W Gdyni powstaje prywatny, świąteczny jarmark. W drewnianych budkach stojących na jednej z reprezentacyjnych ulic miasta mają wkrótce być sprzedawane świąteczne smakołyki. Gdyński Urząd Miasta zwraca uwagę na to, że jest to wbrew rządowym zaleceniom.

Wiele miast, w tym m.in. Gdynia zrezygnowało z organizacji tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego ze względu na bezpieczeństwo i wprowadzane przez rząd obostrzenia. Przedstawiciele gdyńskiego ratusza poinformowali, że nie wszyscy do wytycznych się stosują.

„Bożonarodzeniowa atmosfera, przestrzeń dla świątecznych smaków i zapachów” - to hasła, którymi reklamuje się w mediach społecznościowych prywatny organizator ignorujący rządowe zalecenia”, czytamy na stronie urzędu.

Źródło:gdynia.pl

Tymczasowe konstrukcje, które niedługo mają zamienić się w prywatny jarmark pojawiły się obok budynku należącego do Polskich Linii Oceanicznych przy alei Piłsudskiego. Organizator zachęca do skorzystania ze „Świątecznej strefy chilloutu”, a władze miasta zwracają uwagę na to, że ze względów bezpieczeństwa sami z organizacji podobnego wydarzenia zrezygnowali.

Pomimo sukcesu ubiegłorocznego, pierwszego miejskiego jarmarku zrezygnowano z ponownej organizacji tego wydarzenia. Zamiast tego miasto skupiło się na promocji świątecznego garmażu, który może uratować będące w niezwykle trudnej sytuacji restauracje – stąd m.in. zapowiedź akcji „#ŚwiętaNaWynos – dobro smakuje” – czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta.

W dostarczanie wigilijnych rarytasów zgłosiło się około 40 lokali gastronomicznych.

W sprawie prywatnej inicjatywy włodarze miasta podjęli działania, które zweryfikować mają czy organizator jarmarku spełnia wymogi dotyczące tego typu działań w czasie pandemii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24