26.11.2020 15:30 1 NW

Trwa zbiórka pieniędzy na zakup mikroczipów dla zwierząt

zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Zaczipowałeś swoje zwierzę? To świetnie, ale należy pamiętać, by czip ten jeszcze zarejestrować. Wiele osób zapomina o tym lub nawet nie jest tego świadomym. A o tym, jak ważna jest to czynność przypomina Stowarzyszenie Redzka Kupa Wstydu.

Wiele psów mogłoby uniknąć trwającej wiele dni tułaczki, gdyby ich opiekunowie zadbali odpowiednio o ich bezpieczeństwo. Katarzyna Smolska ze Stowarzyszenia Redzka Kupa Wstydu zwraca uwagę na to, że wielu właścicieli czipuje swoje pupile, ale zapomina o rejestracji czipa w bazie. Przez to powrót zagubionych zwierząt do domów wydłuża się.

Nasze doświadczenie wielokrotnie wskazywało na to, że o ile coraz więcej psów jest czipowanych, to problem polega na tym, że nie są one zarejestrowane w żadnej bazie. Wynika to często z zaniedbania. Czip bez rejestracji jest bezużyteczny, dlatego trzeba głośno mówić o tym problemie – mówi Katarzyna Smolska, prezes Stowarzyszenia Redzka Kupa Wstydu.

Stowarzyszenie zachęca każdego, kto uważa, że ma zaczipowanego psa, by wpisał numer czipa w wyszukiwarce, do której link podajemy tutaj. Jeśli ktoś będzie miał problem, kontaktować może się ze stowarzyszeniem za pośrednictwem m.in. facebooka.

Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem, ponieważ w pierwsze 48 godzin swoje zwierzaki zarejestrowało aż 60 osób. Jest to zarazem dobra wiadomość i zła. Świadczy to o tym, jak wiele psów nie jest tak naprawdę odpowiednio „zabezpieczonych”.

Redzka Kupa Wstydu zorganizowała także zbiórkę na zakup mikroczipów. Te przekazane zostaną domom tymczasowym, z którymi współpracuje m.in. Katarzyna Smolska.

Oczywiście nie zapominamy o osobach, które nadal mogą się do nas zgłaszać i odbierać bezpłatne czipy i rejestracje dla swoich pociech. Pamiętajcie, że przed nami Sylwester i pewnie, jak co roku, wiele zwierząt się zgubi, bo uciekną wystraszone hukiem petard - czytamy w opisie zbiórki.

Zachęcamy do wchodzenia na stronę, gdzie sprawdzimy czy aby na pewno nasz pupil jest zarejestrowany w ogólnopolskiej lub międzynarodowej bazie. A chętnych do zgłaszania się po bezpłatne czipy i przekazanie swojej cegiełki na szczytny cel.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24