20.11.2020 18:10 41 WH/TTM

Zapadł wyrok w sprawie pobicia dwóch Ukraińców we Władysławowie

Fot. archiwum

W piątek (20 listopada) odbyła się rozprawa w sprawie brutalnego pobicia dwóch Ukraińców. Do zdarzenia doszło ponad rok temu przed jednym z władysławowskich klubów. Jeden z poszkodowanych doznał pęknięcia czaszki, urazu mózgu, niedowładu lewej strony ciała, zaniku pamięci oraz spędził w śpiączce ponad dwa tygodnie. Sąd Rejonowy w Pucku ogłosił wyrok.

Zeszłego roku, pod koniec wakacji, dwoje braci z Ukrainy postanowiło wybrać się na imprezę do jednej z dyskotek w Władysławowie. Przed klubem przy ul. Sportowej zostali obraźliwie wyzwani przez pracujących tam ochroniarzy, którzy potem mieli się rzucić na mężczyzn. Cała sytuacja została opisana w tym artykule.

Fot. Marek Trybański/ TTM

W wyniku brutalnego pobicia, Mikołaj spędził w śpiączce 18 dni. Doznał urazu mózgu i pęknięcia czaszki. Dzisiaj ma niedowład lewej strony ciała. Nie czuję smaku i węchu oraz ma słaby słuch. 24-latek miał operację tchawicy oraz przeszedł długotrwałe leczenie i rehabilitację. Najprawdopodobniej już nigdy nie powróci do pracy fizycznej, którą wykonywał.

Nasze życie się zmieniło – przed i po wypadku. Kiedy Mikołaj leżał w szpitalu mówił, że nie chce żyć. Jak matka może słyszeć takie rzeczy od swojego dziecka, które nosiła i urodziła. On przyjechał do Polski pracować legalnie i płacił podatki. Nikogo nie obraził i nikomu nie zrobił źle, tak go wychowaliśmy – mówiła zrozpaczona matka chłopaka Natalia Saienko przed rozprawą sądową. — Chciałam spojrzeć tym ludziom w oczy i zapytać, co oni zrobili mojemu dziecku. Po co? Dziękuję wszystkim Polakom, którzy przepraszają za tych nieludzi – dodała.

Fot. Marek Trybański/ TTM

W piątek (20 listopada) Sąd Rejonowy w Pucku wydał wyrok na jednego z oskarżonych w tej sprawie. Podczas rozprawy przyznał się do winy i przeprosił. Otrzymał karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Jeden z poszkodowanych ma otrzymać odszkodowanie w wysokości 2 tys. złotych, a drugi – 20 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24