20.11.2020 12:02 10 raz/SM Wejherowo

Chodził po torach – na widok strażników zaczął uciekać

źródło: SM Wejherowo

W piątek (20 października) tuż przed godziną 8:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że po torowisku w pobliżu ulicy I Brygady Pancernej Wojska Polskiego w Wejherowie chodzi mężczyzna i dziwnie się zachowuje.

Istniało podejrzenie, że będzie chciał popełnić samobójstwo. Nic bardziej mylnego. Za pomocą kamery miejskiego monitoringu zaczęto obserwować jego zachowanie. Widać było, że mężczyzna ten ma przy sobie torby, plecak oraz podróżą walizkę i łom – opisuje Zenon Hinca, komenadant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Na miejsce wysłano patrol. Na widok strażników mężczyzna wyrzucił torbę i zaczął uciekać w kierunku ulicy Abrahama. W ręku trzymał jedynie łom.

Został w bezpośrednim pościgu ujęty i obezwładniony. Funkcjonariusze dokonali przeszukania podręcznego jego bagażu i odzieży. W walizce znajdowała się różnego rodzaju odzież oraz zamknięta zielona kasetka. W plecaku również była odzież, narzędzia, śruby i nożyce do przecinania metalu. Mężczyzna nie umiał wyjaśnić miejsca ich pochodzenia. Nie było też żadnego zgłoszenia o włamaniu na policję – czytamy w komunikacie prasowym wejherowskiej straży miejskiej.

źródło: SM Wejherowo

źródło: SM Wejherowo

38- letni mieszkaniec Wejherowa na miejscu ukarany został mandatem za chodzenie po torowisku.

Jeśli zgłosi się na policję osoba poszkodowana, odpowie też za kradzież lub kradzież z włamaniem – dodaje komendant Hinca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24