20.11.2020 14:20 0 WH

W Kłaninie powstaje Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Źródło: Google

Już niedługo w Powiatowym Zespole Szkół w Kłaninie otwarty zostanie Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji-LOWE, który będzie aktywizował wszystkich dorosłych mieszkańców z powiatu puckiego oraz rodziców i opiekunów uczniów placówki na rzecz rozwoju umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz rozwoju osobistego.

Projekt ruszył, ale trwa diagnoza, która jest integralną częścią projektu. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji tworzy teraz ofertę dla mieszkańców Kłanina. Już nadesłano pierwsze ankiety. Obecnie prowadzona jest diagnoza potrzeb edukacyjnych mieszkańców, w czym pomóc ma specjalna, anonimowa ankieta dostępna na stronie powiatu puckiego. Wśród pytań znajdziemy te dotyczące wykształcenia, stażu pracy czy doświadczenia w pracy społecznej, ale także chęci uczestniczenia w kursach i szkoleniach podnoszących kompetencje. W sumie w ankiecie znajduję się 25 pytań.

Chcemy ofertę oraz program zajęć opracować do 15 grudnia, aby w nowym roku ruszyć – mówi Aldona Czerwińska, dyrektor PZS w Kłaninie. — Otrzymałam sporo odpowiedzi, które cały czas spływają. Starsze pokolenie chciałoby nauczyć się obsługi komputera i zdalnego poruszania się po urzędach. Większość działań będzie skierowane na zdrowie i aktywność fizyczną. Przede wszystkim poznawanie własnego regionu w różny sposób. Chcemy zaktywizować różnych ludzi, którzy znają region i pokażą jego walory – dodaje dyrektor.

Na projekt udało się pozyskać dotację w wysokości 175 tys. zł, który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24