17.11.2020 15:30 15 NW/UM w Wejherowie

MZK Wejherowo będzie testował elektryczny autobus

Źródło: UM w Wejehrowie

Wejherowska komunikacja miejska przetestuje elektryczny autobus. Od środy (18 listopada) podróżujący komunikacją miejską będą mieli okazję przejechać się Mercedesem eCitaro m.in. Mieszkańcy Bolszewa, Góry, Gościcina czy Kochanowa.

Komunikacja miejska w Wejherowie ma być jeszcze bardziej ekologiczna. Elektryczny autobus, który już w środę (18 listopada) wyjedzie na ulice powiatu ma być cichy, dynamiczny i przede wszystkim nie będzie emitował spalin.

Przejechać będą mogli się nim pasażerowie z Bolszewa, Góry, Gościcina, Kębłowa i Kochanowa. Autobus kursować będzie także na linii nr 2.

Przypominamy, że w autobusie testowym, tak jak w każdym w sieci Wejherowskiej Komunikacji Miejskiej, można zakupić bilet u kierowcy z drukarki, a także skorzystać z bezpiecznej i wygodnej w obsłudze Karty Elektronicznej, w tym również Portmonetki Elektronicznej – czytamy na stronie Urzędu Miasta Wejherowa.

Mercedes eCitaro ma 12 metrów długości, a na swoim pokładzie pomieści 82 pasażerów, w tym 29 na miejscach siedzących. Autobus wyposażony jest w liczne systemy bezpieczeństwa ASR, EBS, asystent hamowania BAS, układ rekuperacji oraz innowacyjny system sterowania ogrzewaniem. Jak czytamy na stronie wejherowskiego urzędu, ekologiczny bus posiada baterie litowo-jonowe, które zabudowane są na dachu i z tyłu pojazdu. Na jednym ładowaniu ma móc przejechać około 150 kilometrów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24