16.11.2020 11:30 1 WH/TTM

Pomorzanie tęsknią za sztuką - zbadano preferencje widzów centrów kultury

Fot. Monika Wejer/TTM

Komisja Kultury Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot przeprowadziła badanie potrzeb publiczności lokalnych domów kultury. Otrzymano raport dotyczący potrzeb mieszkańców, który pomoże w prowadzeniu działań kulturowych w czasie pandemii. Wśród ankietowanych znaleźli się mieszkańcy gminy Luzino.

Badania przeprowadzono w całym województwie we współpracy z zaproszonymi przez komisję kultury instytucjami. By otrzymać specjalistyczny raport trzeba było osiągnąć konkretny próg liczbowy. Zakwalifikowało się 8 gmin, pośród nich znalazła się również gmina Luzino.

Badania były prowadzone w trakcie wakacji. Otrzymany raport ukazuje opinie i upodobania mieszkańców dotyczące kultury. Okazuje się, że przeważająca część ankietowanych ma więcej chęci na uczestnictwo w kulturze niż w roku 2019. Z powodu koronawirusa popularność zyskały zdalne imprezy. Aż 64 procent osób uczestniczyło w ciągu pandemii w wydarzeniach on-line choć wcześniej robiło to raptem 14 procent.

Mieszkańcom Pomorza brakuje sztuki. 86 procent deklaruje, że ma większą potrzebę obcowania z kulturą. Natomiast 40 procent brało do tej pory udział w spektaklach czy koncertach.

Fot. Monika Wejer/TTM

Internet to główne źródło czerpanie wiedzy o sztuce. Badanie udowodniło również, że większość (70 procent) ankietowanych informacje o kulturze czerpie z mediów społecznościowych lub stron internetowych organizatorów.

Uzyskaliśmy wiele informacji, dzięki temu raportowi i analizie. Faktycznie, w oparciu o to, możemy generować dalszą naszą pracę – mówi Rafał Płotka dyrektor GOK w Luzinie w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24