13.11.2020 08:30 5 raz/MZKG

Badają, jak epidemia wpłynęła na transport publiczny

Archiwum

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa uderzyły nie tylko w prywatnych przedsiębiorców, ale i w przewoźników gminnych. Tym samym zmieniły się i nawyki pasażerów. Jak duże to zmiany – to ma pokazać badanie, w którym mogą wziąć udział m.in. mieszkańcy powiatu wejherowskiego i puckiego.

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej przeprowadza badania zachowań mieszkańców metropolii związanych z korzystaniem z transportu publicznego. Badanie obejmuje okres przed, w czasie i po zakończeniu epidemii covid-19.

Badania obejmują mieszkańców miast i gmin tworzących MZKZG i dotyczą zmiany sposobu realizacji podróży wykonywanych m.in. samochodami osobowymi oraz za pomocą środków transportu zbiorowego organizowanego przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni, MZK Wejherowo, SKM w Trójmieście i POLREGIO. Wyniki zostaną wykorzystane do kształtowania oferty transportu publicznego i w celach naukowych – wyjaśnił Bartosz Szwarc, podinspektor ds. integracji transportu zbiorowego w Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej.

Badania przeprowadzane są z wykorzystaniem ankiety telefonicznej oraz przez samodzielne wypełnianie ankiety internetowej. W obu przypadkach badania są całkowicie anonimowe.

Jeżeli, z którymś z mieszkańców skontaktuje się ankieter liczymy na państwa zaangażowanie i z góry serdecznie dziękujemy za zgodę na przeprowadzenie wywiadu. Realizatorem badań na zlecenie MZKZG jest agencja badawczo-konsultingowa Danae sp. z o.o. z Gdańska – informuje Szwarc.

W badaniu można także wziąć udział samodzielnie wypełniając ankietę internetową . W tym celu wystarczy kliknąć w poniższy link i poświęcić chwilę czasu - nie więcej niż 4 minuty. Jest ona całkowicie anonimowa.

Badanie potrwa do 14 grudnia 2020 r.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24