12.11.2020 17:30 3 NW/TTM

Puckie ulice już z nową nawierzchnią

Fot. TTM

Ulica Kolejowa i Bławatkowa w Pucku są już nie do poznania. Zakończyły się dwie inwestycje, które zakładały rewitalizację puckich dróg. Mieszkańcy mogą korzystać już z nowej asfaltowej nawierzchni, co wpłynie na komfort przemieszczania się i bezpieczeństwo.

Jeszcze niedawno ulica Kolejowa w Pucku nie zachęcała do przejazdu – była jedną z gorszych tras w Pucku. Teraz można ją podziwiać w zupełnie nowej odsłonie, z czego przede wszystkim cieszą się mieszkańcy miasta.

Sytuacja samorządów jest na tyle trudna, że musieliśmy czekać na jakiś bodziec, znalezienie dodatkowych funduszy. Modernizacja ulicy Kolejowej kosztowała nas blisko pół miliona złotych. Prawie 100 tysięcy pozyskaliśmy od marszałka województwa pomorskiego na tzw. drogi środpolne. 50 tysięcy wyłożyło starostwo, a udział miasta to ponad 300 tysięcy – mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Fot. TTM

Oprócz asfaltowej nawierzchni powstało także pobocze o szerokości 0,75 metra każde. Jezdnia ma teraz 4,5 metra szerokości. Więcej na temat remontu puckich dróg pisaliśmy tutaj.

Tutaj mieszczą się najważniejsze wydziały starostwa powiatowego – ochrona środowiska, edukacja, komunikacja, architektura – wszystkie, do których przyjeżdża wielu mieszkańców powiatu. Droga była w stanie agonalnym, stąd wspólna inicjatywa z miastem, by ją odnowić – wyjaśnia Jarosław Białk, starosta pucki.

Przy okazji dodatkowo zrobiona została ulica Bławatkowa, która także czekała „na swoja kolej” od pewnego czasu. Projekt od kilku lat „zalegał” w szufladzie. Udało się jednak znaleźć środki na jej remont.

Super sprawa z tą drogą, bo tak naprawdę nie było dojazdu, a nasze samochody trzeszczały. Także naprawdę fajnie, że zostało to zrobione – komentuje pan Andrzej, mieszkaniec ul. Bławatkowej w Pucku.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24