29.10.2020 17:38 0 NW/UM w Wejherowie

Można zgłaszać się do XIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego

Źródło: UM w Wejherowie

Po raz trzynasty odbędzie się Powiatowy Konkurs Czytelniczy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Tegoroczna edycja poświęcona jest Ludwikowi Jerzemu Kernowi – poecie, satyrykowi, dziennikarzowi, tłumaczowi literatury pięknej i autorowi tekstów piosenek.

Celem Powiatowego Konkursu Czytelniczego jest przybliżenie twórczości polskiego poety oraz popularyzacja biblioteki i czytelnictwa w lokalnym środowisku. Konkurs ma przede wszystkim zachęcić do sięgania po książki dzieci i młodzież, którą też Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zachęca do uczestnictwa w konkursie.

Składać będzie się z trzech modułów:

I moduł – konkurs rysunkowy „Ilustrujemy utwory Ludwika Jerzego Kerna” skierowany do dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

II moduł - konkurs na wykonanie grafiki komputerowej (w formie kolażu) promującego twórczość Ludwika Jerzego Kerna dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

III moduł - konkurs na nagranie filmu promującego twórczość Ludwika Jerzego Kerna, którego adresatami są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

Prace konkursowe zgłaszać można **do 30 listopada8*. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej biblioteki](https://biblioteka.wejherowo.pl/konkursy/3127-xiii-powiatowy-konkurs-czytelniczy-ludwik-jerzy-kern-czytamy).

Źródło: UM w Wejherowie

Ludwik Jerzy Kern (1921-2010) ur. w Łodzi, od 1948 r. mieszkał w Krakowie. Polski poeta, satyryk, dziennikarz (pracował w „Przekroju”), tłumacz literatury pięknej (z j. franc. I ang.), autor tekstów piosenek (m.in. W kalendarzu jest taki dzień, Lato, lato, Wojna domowa, Nie bądź taki szybki Bill, Cicha woda), znany także pod wieloma pseudonimami literackimi m.in. Dr Wist Fra Lodowico Giorgio Cern, H. Olekinaz, LJK. Redagował m.in. dział „Rozmaitości” na ostatniej stronie „Przekroju”, w tym rubryki: „O Wacusiu” i „Prosimy nie powtarzać”, publikował wiersze (m.in. cykle: „Gry i zabawy ludu polskiego”, „Imiona nadwiślańskie”, „Świąteczny bukiet”, „Jaśnie Pan Rym” oraz cotygodniowy wiersz na ostatniej stronie „Przekroju”). Autor popularnych utworów dla dzieci, m.in. Ferdynand Wspaniały, Zbudź się Ferdynandzie, Proszę słonia, Kot rybołówca, czy Konik polny i mrówka. Kawaler Orderu Uśmiechu, podaje wejherowski urząd miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24