29.10.2020 15:30 3 NW/TTM

W powiecie puckim zmodernizowano kolejną drogę

Fot. Jarosław Białk, facebook

Kolejna inwestycja w powiecie puckim jest już na ukończeniu. Zmodernizowana została nawierzchnia między Starzynem, a Parszkowem i jest już w pełni przejezdna. Do 9 listopada ma jeszcze powstać pobocze.

Z wiadomości tej powinni ucieszyć się wszyscy podróżujący do Warszkowa i Radoszewa. Droga zmieniła się nie do poznania.

Oficjalnie 9 listopada zakończa się wszystkie prace, bo zostały nam jeszcze do dokończenia pobocza, ale masa asfaltowa jest już wylana. Droga jest zrobiona bardzo porządnie, bo cała obłożona jest krawężnikami. Położone są trzy warstwy asfaltu, siatka wzmacniająca – powiedział Jarosław Białk, starosta powiatu puckiego w wywiadzie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Fot. Jarosław Białk, facebook

Nie było możliwe poszerzenie jezdni co, jak wyjaśnia Jarosław Białk, spowodowane jest tym, że konieczne było wykonanie dokumentacji odtworzeniowej. Gdyby droga miała zostać poszerzona, konieczne byłoby złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, co trwało by o wiele dłużej.

Przy tym ruchu, jaki mamy na tej drodze i tak byłoby bardzo trudno uzyskać dofinansowanie na jej poszerzenie – dodaje starosta.

Fot. Jarosław Białk, facebook

Inwestycja kosztowała prawie 2 miliony 400 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i wojewody wyniosło połowę całej kwoty. Reszta środków została podzielona między samorządy powiatu puckiego i gminy Puck.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24