26.10.2020 08:40 1 raz/pomorskie.eu

Każdy może wspomóc ideę adopcji na Pomorzu

źródło: pomorskie.eu

"Uśmiechnięta buźka dla rodzin adopcyjnych. Namaluj ją na dłoni i wesprzyj piękną ideę" - tak władze Pomorza zachęcają do zainteresowania się adopcją dzieci. Z okazji Światowego Dnia Adopcji będzie można na początku listopada porozmawiać z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku o tej ważnej części życia społecznego.

Światowy Dzień Adopcji obchodzony jest 9 listopada. Symbolem jest „uśmiechnięta dłoń”. Jak czytamy na pomorskie.eu, Aby ten dzień był bardziej popularny w Polsce, Pomorski Ośrodek Adopcyjny w 2020 r., chcę szeroko rozpropagować „dłoń z namalowaną uśmiechniętą buźką”.

Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość, właśnie razem mają symbolizować radość z nowej rodziny – wyjaśnia dyrektor Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku Joanna Bartoszewska. – Chcemy zwiększyć zainteresowanie tematem adopcji. Dążymy też do tego, aby Światowy Dzień Adopcji już na stałe zagościł w kalendarzu ważnych wydarzeń w naszym regionie – dodaje.

Myślą przewodnią tegorocznych obchodów Światowego Dnia Adopcji będzie promocja spojrzenia na adopcję przez pryzmat potrzeb dzieci. Dlatego Pomorski Ośrodek Adopcyjny zaprosił do współpracy instytucje reprezentujące dzieci z wyjątkowymi potrzebami takie jak Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Dom im. J Korczaka – Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną w Gdańsku.

Co roku głównym punktem wydarzenia był dzień otwarty ośrodka adopcyjnego, organizowane były konferencje i spotkania ze specjalistami. W tym roku, w związku z pandemią, zmieniono kierunek świętowania Światowego Dnia Adopcji.

Promować ideę adopcji będziemy za pomocą mediów oraz internetu, a także dzięki plakatom w miejscach publicznych, m.in w urzędach, szpitalach, szkołach, centrach pomocy czy komunikacji miejskiej – wymienia Bartoszewska. - Chcemy, by mimo trwającej pandemii informacja o Światowym Dniu Adopcji dotarła do jak największej liczby odbiorców właśnie poprzez malowanie uśmiechniętej buźki na dłoni, zrobienie zdjęcia i wstawienie na profile w mediach społecznościowych – dodaje dyrektor POA.

Dlatego już teraz na Facebooku można ustawić nakładkę z symbolem Światowego Dnia Adopcji na swoim zdjęciu profilowym. W celu promowania świadomej adopcji oraz samego święta, można również na własnej dłoni narysować uśmiechniętą buźkę i jej zdjęcie z podpisem „Światowy Dzień Adopcji” udostępniać w mediach społecznościowych 9 listopada 2020 r.

Osoby, które będą chciały 9 listopada porozmawiać z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego powinny skontaktować się wcześniej telefonicznie lub wysłać email do placówki. Więcej informacji na stronie internetowej ośrodka - zachęcają do udziału pomorscy urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24