23.10.2020 18:43 4 NW/KPP w Pucku

Rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość - zostali ukarani przez funkcjonariuszy

Źródło: KPP w Pucku

Policjanci ruchu drogowego z puckiej komendy zatrzymali w ciągu tygodnia do kontroli dwie osoby, które rażąco przekroczyły prędkość w obszarze zabudowanym. Skontrolowany został także kierowca, który jak się okazało, nie miał uprawnień do wsiadania za kółko. Wobec wszystkich kierowców zostały wyciągnięte konsekwencje prawne.

Około godziny 17:30 w Starzyńskim Dworze, na drodze szalał 25-letni mieszkaniec gminy Krokowa. Poruszał się on w obszarze zabudowanym z prędkością 130 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kolejny rajdowiec został zatrzymany przez policjantów w Parszczycach. 44-latek kierujący Audi przekroczył dozwoloną prędkość 116/50 km/h.

W Pucku zatrzymany do kontroli został kolejny kierowca. Podczas sprawdzania zatrzymanego okazało się, że 35-latek ma cofnięte uprawnienia i dokładnie trzy miesiące wcześniej zatrzymano mu prawko jazdy za rażące przekroczenie prędkości. Był to ostatni dzień mężczyzny z zakazem prowadzenia samochodu.

Mężczyźni, którzy zostali zatrzymani przez puckich funkcjonariuszy za zbyt szybką jazdę zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Stracą oni także możliwość wsiadania za kółko na najbliższe trzy miesiące. Natomiast 35-latkowi, który prowadził mimo zakazu, wydłużono okres zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy.

W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu - przypominają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24