23.10.2020 18:01 10 NW

Wejherowski szpital przyłączy się do sieci OPEC

Fot. TTM

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie zostanie podłączony do sieci OPEC. Dzięki temu placówka będzie mogła zrezygnować z kotłowni. Na miejscu składowania zrębek powstaną miejsca parkingowe dla pracowników szpitala.

Obecnie wejherowski szpital ogrzewany jest piecem na zrębki z 1999 roku. Tych w Polsce jest już coraz mniej. W ostatnich latach piec ulegał częstym awariom, dlatego podjęto decyzję o przyłączeniu do sieci OPEC.

Szpital jest szczególnym obiektem, który wymaga niezawodnego źródła ciepła. W związku z tym w ostatnich latach prowadzone były intensywne rozmowy z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej na temat przyłączenia obecnych budynków szpitala do miejskiej sieci ciepłowniczej – mówi Stanisław Cirocki, zastępca dyrektora ds. Administracyjno-technicznych.

Przypominamy, że trwa właśnie rozbudowa szpitala w Wejherowie, także jednocześnie na miejscu swoje zadania będą realizować dwaj wykonawcy. Jest to ogromne wyzwanie logistyczne, choćby dlatego, że nowy budynek także ma zostać podłączony do nowej sieci.

Fot. TTM

Przełączenie, jak zapewnia Stanisław Cirocki nie ma wpłynąć na funkcjonowanie szpitala. Będzie odbywać się stopniowo, aby zachować ciągłość działań w placówce i stałą temperaturę.

Rezygnacja z własnej kotłowni sprawi, że nie będzie już trzeba martwić się m.in. o transport paliwa. Odzyskana zostanie też przestrzeń, w której teraz składowane są zrębki. Dzięki temu pojawią się nowe miejsca parkingowe dla pracowników szpitala.

Fot. TTM

Planowany termin przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej to marzec 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24