22.10.2020 10:10 10 NW/pomorskie.eu

Trójmiejskiemu Bankowi Żywności kończą się zapasy - trwa zbiórka

Źródło:pomorskie.eu

Pierwszy raz w ciągu 15-letniej historii Bank Żywności w Trójmieście organizuje zbiórkę pieniędzy, a nie samej żywności. Od samego początku pandemii pomagali wszystkim – teraz sami są w potrzebie. Kończą się im zapasy żywności z długą datą przydatności, ponieważ od marca tego roku nie zorganizowali ani jednej zbiórki.

Pracownicy Banku Żywności w Trójmieście podczas lockdownu codziennie dostarczali dziesiątki paczek rodzinom na kwarantannach, seniorom, niepełnosprawnym czy tym, którzy nagle stracili źródło dochodu. Pracownicy dostarczali żywność nie tylko na terenie Trójmiasta, ale także Wejherowa, Rumi, Redy czy Władysławowa i Łeby. W ten sposób bardzo szybko uszczupliły się ich zapasy.

Dowoziliśmy jedzenie osobom w kwarantannie, a w sklepach społecznych pojawiały się nowe osoby, dużo młodych ludzi, którzy już marcu stracili pracę i brakowało im środków na jedzenie. Dlatego zaczęliśmy na półki wykładać te produkty, które zazwyczaj stanowią naszą rezerwę na trudniejsze czasy i bezpośrednio z magazynów przekazujemy je potrzebującym, np. pogorzelcom. Mam na myśli to wszystko, co ma długą datę przydatności. Tych produktów nie dostajemy od sklepów czy producentów. Gromadzimy je w czasie zbiórek, m.in. tych świątecznych – mówi Łukasz Jaroń z Banku Żywności w Trójmieście.

Co roku organizowana jest wielkanocna zbiórka żywności, która nie mogła odbyć się w tym roku. Bank korzysta z produktów, które udało się pozyskać przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli 11 miesięcy temu, dlatego ich zapasy są już prawie wyczerpane.

Po raz pierwszy od 15 lat zdecydowano się na zorganizowanie zbiórki pieniędzy, zamiast żywności. W ten sposób przede wszystkim uda się zadbać o bezpieczeństwo darczyńców. Dowolną kwotą można wesprzeć Bank Żywności poprzez serwis zrzutka.pl.

Za zebrane środki zakupione zostaną produkty z długim terminem ważności, czyli np. mąki, makarony, ryże, konserwy, herbaty, kawy czy oleje spożywcze.

Źródło:pomorskie.eu

Można także pomóc w inny sposób – robiąc zakupy internetowe i zamawiając je z dostawą do jednego ze społecznych sklepów Banku Żywności.

Pomaga nam wiele firm, w których pracownicy wewnętrznie zbierają pieniądze i wspólnie wpłacają na zrzutkę Lub na miejscu w firmie organizują zbiórkę jedzenia i takie duże paczki przywożą do naszych sklepów. Indywidualnie też można zrobić zapas i przywieźć do nas – opowiada Łukasz Jaroń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24