19.10.2020 12:10 8 NW/pomorskie.eu

Pomorskie rzeki z nowymi przystaniami dla kajakarzy

Fot. pomorskie.eu

Miejsca do slipowania sprzętu wodnego, pomosty i tereny do odpoczynku i biwakowania – czekają już na kajakarzy i nie tylko. Nowe przystanie powstały m.in. na Czarnej Wodzie w Jastrzębiej Górze i w Ostrowie.

Nowa infrastruktura kajakowa powstała na szlaku Czarnej Wdy w Jastrzębiej Górze i Ostrowie. Wybudowano nowe schody, rynienki ułatwiające wodowanie kajaków i pomosty. Pojawiły się także elementy małej architektury, takie jak wiaty do odpoczynku, łatwostoły, toalety i stojaki na sprzęt wodny.

Fani sportów wodnych będą mogli teraz o wiele wygodniej spędzać czas. Czarna Wda jest rzeką idealną dla rodzin z dziećmi, ponieważ na jej szlaku nie napotkamy przeszkód. Jak czytamy na pomorskie.eu, rzeka płynie głównie w podmokłej pradolinie Północnych Kaszub. Spływ można zakończyć w wyjątkowej scenerii – rzeka wpada bowiem bezpośrednio do Morza Bałtyckiego i przecina po drodze szeroką, piaszczystą plażę.

Fot. pomorskie.eu

Fot. pomorskie.eu

Kajakarze mogą także udać się na spływ Motławą z przystankiem we Wróblewie. Tam także powstała nowa infrastruktura. Pojawiły się pomost, slip, suszarki na kajaki i wygodnie miejsca do odpoczynku. Miejsce to nada się także dla rodzin z dziećmi ze względu na prawie nie wyczuwalny nurt, który sprawia, że nawet płynięcie pod prąd jest możliwe.

Warto tu przypłynąć również ze względu na znajdujący się nad brzegiem rzeki Motławy obok przystani urokliwy kościołek szachulcowy. To jedna z najpiękniej położonych świątyń na żuławach – zachęca samorząd województwa pomorskiego.

Fot. pomorskie.eu

Fot. pomorskie.eu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24