16.10.2020 14:15 0 NWPomorskie.eu

400 tysięcy w puli na stypendia sportowe - można składać wnioski

Fot.pixabay.com

Aż 400 tysięcy złotych przeznaczą władze województwa pomorskiego na stypendia sportowe. O dofinansowanie na rok 2021 mogą ubiegać się uczniowie i studenci z Pomorza z wysokimi osiągnięciami w dziedzinie sportu.

Do 15 listopada uczniowie i studenci mogą składać wnioski o Stypendium Sportowe Marszałka Województwa Pomorskiego. Warunkiem jest bycie członkiem klubu sportowego z siedzibą na Pomorzu. Sportowiec musi uprawiać dyscyplinę olimpijską, paraolimpijską lub objętą systemem współzawodnictwa albo musi udowodnić, że brał udział w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Europy kub zajął od I do III miejsca w Mistrzostwach Polski.

Dodatkowo, by zostać stypendystą trzeba zobowiązać się do realizacji programu szkolenia określonego przez klub sportowy, którego jest się członkiem i cechować się nienaganną postawą etyczną oraz moralną – czytamy na pomorskie.eu.

Stypendia przyznawane będą w czterech kategoriach: młodzieżowcy, juniora, juniora młodszego i sportowca niepełnosprawnego – w wieku do 25 lat. W tym roku samorząd na ten cel przeznaczy 400 tys. zł. Sportowcy będą je otrzymywać przez 10 miesięcy. Otrzyma je 15 juniorów młodszych (po 500 zł), 15 juniorów (po 700 zł) i 20 młodzieżowców (po 1100 zł).

Aby ubiegać się o stypendium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Następnie trzeba go wydrukować i podpisać przez wnioskodawcę (np. klub sportowy) i pełnoletniego zawodnika. Samorząd zaznacza, że należy także dołączyć do wniosku komunikat z zawodów wraz z podaniem adresu strony internetowej dla wszystkich wymienionych osiągnięć wpisanych we wniosku. W innym wypadku zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

Podpisane formularze składać można osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27 lub przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – Referat Sporty, 80-810 Gdańsk, ul. Okopowa 21/27.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Departamentu Edukacji Sportu UMWP.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24