16.10.2020 13:10 1 NW

Nowe drogi w Pucku ułatwią życie mieszkańcom

Fot. Hanna Pruchniewska, facebook

Władze Pucka podpisały umowę z firmą, która przebuduje ulicę Bławatkową. Na początku listopada mieszkańcy będą mogli już korzystać z nowej, asfaltowej nawierzchni. Koszt tej inwestycji wyniesie około 110 tysięcy złotych. Trwają także prace na ul. Kolejowej, które zakończyć mają się jeszcze w październiku.

Pucki samorząd realizuje kolejne inwestycje, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią. Trwa właśnie modernizacja ulicy Kolejowej od przejazdu kolejowego w kierunku nowego budynku starostwa powiatowego i dalej do Celbówka. Miasto otrzymało na remont dofinansowanie z samorządu województwa pomorskiego w wysokości prawie 100 tys. zł. Kolejne 50 tysięcy przekazało starostwo.

W ramach prac m.in. przesunięte zostaje pięć lamp oświetleniowych, w celu poszerzenia ulicy do sześciu metrów. Szerokość jezdni wynosić będzie 4,5 metra z dodatkowymi poboczami o szerokości 0,75 m każde. Ponadto jedno z nich wyłożone będzie czerwoną kostką niefrazowaną, z której korzystać będą piesi i rowerzyści.

Burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska zaznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie pojawią się żadne nowe utrudnienia, to nowa ulica zostanie oddana do użytku mieszkańców pod koniec października.

Fot. Hanna Pruchniewska, facebook

Rozpoczyna się także remont ulicy Bławatkowej – to jedna z ulic odchodzących od ulicy Kolejowej. Projekt na przebudowę tej drogi powstał już kilka lat temu, jednak dopiero teraz doczekał się realizacji. Podpisana została już umowa z wykonawcą i prace mają zacząć się lada dzień.

Powstanie droga o szerokości 5 metrów i 286 metrach długości. Ulica ta od dawna wymagała utwardzenia. Na jej modernizację miasto otrzymało środki z Funduszu Unijnego, bez którego – podkreśla burmistrz Pucka – prawdopodobnie nie udało by się zrealizować inwestycji.

Założyliśmy, że wszystkie drogi gruntowne utwardzimy podczas naszej kadencji. Zostały nam trzy lata i mamy nadzieje, że nam się to uda przy obecnych trudnościach finansowych samorządów. Chciałabym, by mieszkańcy cieszyli się z każdej wartości naddanej w naszym mieście. W przepisach są ściśle określone parametry i pewnych rzeczy nie możemy po prostu zmieniać. Myślę, ze nowe drogi ułatwią życie mieszkańcom – mówi burmistrz.

Fot. Hanna Pruchniewska, facebook

Ulica Bławatkowa ma być gotowa do 5 listopada.

Miasto realizuje także kolejne inwestycje w ramach projektu „Rewitalizacja Centrum Pucka”. Teraz w rękach specjalistów jest wyremontowanie budynku na ul. 10 Lutego 27. Aby prace mogły się w ogóle zacząć trzeba było przeprowadzić mieszkańców. Umowa została już podpisana z pucką firmą.

To trudny czas dla przedsiębiorców, dlatego tym bardziej cieszymy się, ze możemy wesprzeć właśnie naszą lokalną firmę z Pucka – mówi Hanna Pruchniewska.

Na budynku, na ścianie zachodniej ma powstać mural. Burmistrz nie chce jednak zdradzić, co będzie przedstawiał. Podpowiada tylko, że jego znaczenie związane jest z jego lokalizacją i ma coś wspólnego z 100. rocznicą zaślubin polski z morzem.

W ramach programu rewitalizacyjnego w Pucku gruntowny remont przeszły już m.in. budynek nr 19 przy 10 Lutego, budynki komunalne przy ul. Pokoju 8, Morskiej 15, Hallera 13.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24