15.10.2020 16:35 0 NW/wejherowo.pl

Warte kilkanaście tysięcy złotych książki trafią do wejherowskiej 'piątki'

Źródło:wejherowo.pl

Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie zostanie zaopatrzona w nowe książki. Wszystko dzięki dotacji, jaką otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na zakup nowości wydawniczych placówka zdobyła 12 tysięcy złotych.

Kolejna wejherowska szkoła wzbogaci swoje biblioteki o ciekawe pozycje książkowe. Udział miasta w Programie Rozwoju Czytelnictwa pozwoli Szkole Podstawowej nr 5 zakupić nowości wydawnicze za kwotę 12 tys. zł. Dla uczniów to możliwość bycia na bieżąco z różnymi publikacjami – tymi obowiązkowymi i nie.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że czytanie jest ważne. Czytanie uczy dzieci myślenia, pobudza ich wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania się. Nikt nie rodzi się z potrzebą czytania – tę potrzebę się nabywa, a dzieci, którym zaszczepimy miłość do książek, będą również czytać w przyszłości. Stąd nasz – jako miasta – udział w programie, dzięki któremu mogliśmy zakupić jeszcze więcej nowości wydawniczych, a tym samym nie tylko wspierać księgozbiór szkolny, ale także rozwinąć czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. społecznych i ekonomicznych.

Nowe książki w poprzednich latach zasiliły już cztery szkolne biblioteki w Wejherowie. Dotację otrzymały szkoły podstawowe nr 6, nr 8, nr 9 i nr 11.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24