30.09.2020 15:20 0 mat. partnera Materiał partnera

Remont mieszkania. 3 pomysły na niebanalne aranżacje

mat.partn.

Jesień to doskonały czas na remonty i metamorfozy w domach i mieszkaniach. Dzień robi się krótszy, a my nie mamy ochoty spędzać już tyle czasu na zewnątrz. Mamy więc więcej wolnego i chętnie wykorzystujemy ten czas na to, by jakoś poprawić sobie samopoczucie w tym trudnym, chłodnym czasie. Świetną metodą na zmianę czegoś w życiu jest poddanie metamorfozie wnętrza swojego domu. Możemy zdecydować się albo na duży remont, albo odświeżenie jednego z pomieszczeń. Musimy mieć tylko pomysł, pieniądze i trochę wolnego czasu. Do dzieła!

Antyczne inspiracje

Jednym z wnętrzarskich hitów ostatnich sezonów są aranżacje nawiązujące do antyku. Tak, chodzi o skojarzenie ze starożytną Grecją, marmurowe posadzki, lastryko, eleganckie popiersia i bogato rzeźbione meble. Tak wykończone są najpiękniejsze i najmodniejsze wnętrza roku 2020. Możemy zdecydować się na całościowy remont, dzięki któremu stworzymy w swoim mieszkaniu wykończenie rodem ze starogreckiej świątyni lub pójść w dodatki, by za mniejsze pieniądze wprowadzić do domu klimat rodem z najlepszych magazynów wnętrzarskich. Zainwestujmy w wolnostojącą wannę na rzeźbionych nóżkach lub imponujący fotel nawiązujący kształtem do antycznych projektów. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju akcesoria – małe rzeźby, antyczne popiersia i eleganckie donice stylizowane na marmurowe. Pomysłów jest bez liku – korzystajmy z nich.

Roślinne aranżacje

Innym pomysłem na szybką odmianę wnętrza jest zainwestowanie w rośliny. To trend, który jest widoczny w najmodniejszych domach na całym świecie. Kolejne pomieszczenia zmieniają się w istne domowe dżungle – im więcej zieleni, tym lepiej. Pozwólmy roślinom zakwitać w każdym z pomieszczeń, nie pomijając kuchni i łazienki. W sypialni ustawiajmy większe egzemplarze roślin liściastych, które dodatkowo będą oczyszczać powietrze w pomieszczeniu. Świetnym pomysłem jest przedłużenie tej roślinności na kolejne elementy wnętrza. Tapeta w zielone liście lub egzotyczne kwiaty? Dlaczego nie!

Koza lub kominek dla każdego

Wiele rzeczy w domu możemy wykonać samodzielnie, ale są takie elementy, do których montażu musimy zatrudnić eksperta. I tak jest z kominkiem lub żeliwną kozą – najmodniejszym dodatkiem wnętrzarskim, w jaki możemy zainwestować. Piec typu koza doskonale sprawdzi się zarówno w domu urządzonym w stylu rustykalnym, jak i takim zachowanym w stylu loftowym, industrialnym. To gwarancja nie tylko doskonałego wyglądu pomieszczenia, ale też świetna pomoc w dogrzewaniu domu zimą i jesienią. Pięknie, stylowo, praktycznie.

Finansowanie remontów

Niezależnie od tego, czy chcemy jedynie trochę odmienić wnętrze, czy może planujemy duży, pełnowymiarowy remont, będziemy potrzebować pieniędzy, by nasz plan zrealizować. Oczywiście najlepiej opłacać takie prace z własnych oszczędności, ale niestety nie zawsze jesteśmy w stanie odłożyć tyle, ile potrzebujemy. W takiej sytuacji pomóc może kredyt w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Atrakcyjna oferta i uczciwe zasady to dwa wyróżniki tej firmy. Szukając odpowiedniego dofinansowania, wchodźmy we współpracę tylko z zaufanymi, doświadczonymi firmami. Bo kredyt gotówkowy ma być dla nas pomocą, nie zaś kolejnym comiesięcznym problemem. Pamiętajmy o tym.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24