22.09.2020 09:45 3 NW/mat.pras.

Strefa Rodzica powstanie na Oddziale Pediatrii w wejherowskim szpitalu

Fot.:mat.pras.

W Szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstanie Strefa Rodzica. Mali pacjenci otrzymają przestrzeń, w której będą mogli się bawić i na chwilę poczuć się jak w cyrku, gdyż zgodnie z projektem całe miejsce będzie nim inspirowane.

Przyjazne dzieciom Strefy Rodzica powstały już w 33 polskich szpitalach. Projekt ten skupia się na tym, by tworzyć dla rodziców i małych pacjentów miejsce, w którym będą czuli się komfortowo. Kolejna, 34 strefa powstanie w wejherowskim szpitalu, o czym placówka poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych.

W ramach prac na Oddziale Pediatrii wygospodarowana zostanie przestrzeń do zabawy i relaksu, ale także specjalna łazienka, która ułatwi odświeżenie czy przewinięcie dziecka. W pomieszczeniu pojawi się m.in. teatrzyk na kółkach, drewniane zabawki czy cyrkowe aplikacje na ścianę.

Fot.:mat.pras.

— Pobyt w szpitalu nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem – zwłaszcza dla małych dzieci, którym często zwyczajnie doskwiera nuda, jak i ich opiekunom. Lepsze warunki na Oddziale Pediatrii w wejherowskim szpitalu pozwolą maluchom łatwiej przetrwać ten trudny okres i szybciej wyzdrowieć, a rodzice zyskają komfortową przestrzeń, w której łatwiej będzie im zadbać o swoje dzieci - czytamy w komunikacie prasowym.

Fot.:mat.pras.

Prace nad Strefą Rodzica już się rozpoczęły. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to do dyspozycji pacjentów zostanie ona oddana jeszcze w pierwszej połowie października.

Za realizację tego projektu odpowiada firma Budimex, dzięki której podobne miejsca powstały już w wielu innych placówkach medycznych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24