16.09.2020 14:20 31 raz

Wejherowianin będzie doradzał prezydentowi kraju

źródło: prezydent.pl

Wejherowski radny Marcin Drewa został powołany na stanowisko doradcy społecznego prezydenta Andrzeja Dudy. Będzie reprezentował głowę państwa m.in. na uroczystościach patriotycznych, a także przekazywał co mieszkańcom Kaszub leży na sercu.

„W Pałacu Prezydenckim z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrałem nominację na społecznego doradcę prezydenta RP” – poinformował na swoim facebookowym profilu Marcin Drewa.

Jak wyjaśnił, doradcy społeczni reprezentują prezydenta na różnego rodzaju uroczystościach patriotycznych czy religijnych, w wydarzeniach społecznych, kulturalnych. Są tam, gdzie należałoby, aby był prezydent, ale z powodu innych obowiązków nie może w nich uczestniczyć.

Drugą ważną funkcją jest, by być w kontakcie z panem prezydentem, być przedstawicielem samorządu terytorialnego w kancelarii prezydenta, by wiedział on, co się dzieje na Kaszubach, o rzeczach, które leżą na sercu mieszkańcom - dodaje wejherowianin. – Dla mnie ta nominacja to bardzo wielkie wyróżnienie i zobowiązanie do ciężkiej pracy.

Jak podaje kancelaria prezydenta, Marcin Drewa jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Ukończył także Studia Podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Był prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i współzałożycielem oddziału Caritas w Wejherowie.

„Propagator wiedzy o martyrologii Lasu Piaśnickiego. Obecnie pełni funkcję radnego miasta Wejherowa. 3 czerwca 2020 roku objął stanowisko dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku” – czytamy na prezydent.pl .


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24