15.09.2020 12:40 3 raz

Najdłuższa rzeźba z jednego kawałka drewna trafiła do parku w Helu

fot. gohel.pl

W 2019 roku pisaliśmy o tym, że Rekord Guinnessa za najdłuższą drewnianą rzeźbę wykonaną w jednym kawałku trafił do Helu. Chodzi o tzw. rzepkę, która mierzy 14,37 metra. Dzieło to można podziwiać w miejscu, w którym miało znaleźć się od samego początku - w zrewitalizowanym parku.

Pomysł stworzenia rzeźby o długości ponad 14 metrów pojawił się podczas rozmowy burmistrza Helu z trójmiejskim rzeźbiarzem Robertem Wyskielem. Artysta poinformował włodarza miasta, że pod Bydgoszczą zostało ścięte drzewo, w które uderzył piorun. Drzewo to zostało bardzo dokładnie wycięte i idealnie nadawało się, żeby spełnić marzenie artysty. Rzeźba została wykonana na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

fot. gohel.pl

Monumentalna atrakcja, dzięki której do Helu trafił Rekord Guinnessa za najdłuższą rzeźbę wykonaną z jednego kawałka drewna, umiejscowiona została początkowo na ulicy Wiejskiej w Helu. W poniedziałek (15 września) mieszkańcy miasta mogli po raz kolejny poczuć emocje przy przenoszeniu rzeźby na miejsce, gdzie od początku miała trafić.

"Modernizacja parku przy dworcu PKP zbliża się ku końcowi, wkrótce mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się nowym miejscem odpoczynku" - czytamy w komunikacie helskiego ratusza. Tam właśnie rzepka znalazła swoje miejsce.

fot. gohel.pl

Dziadek, babcia, wnuczek, i zwierzęta próbujące wyciągnąć rzepkę idealnie wpasowały się w park, do którego wkrótce trafią inne rzeźby - informują helscy urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24