13.08.2020 16:38 0 raz/mat.pras

Do Wejherowa trafią kolejne laptopy dla uczniów

fot. UM Wejherowo

Władze Wejherowa po raz kolejny otrzymały dofinansowanie na wsparcie zdalnej nauki, tym razem w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”. A to oznacza, że uczniowie otrzymają sprzęt umożliwiający naukę w domu.

„Miasto Wejherowo otrzymało grant w wysokości blisko 145 tys. zł na zakup 55 laptopów wraz z oprogramowaniem, które trafią do wejherowskich szkół podstawowych. W sytuacji konieczności prowadzenia przez szkoły nauczania zdalnego, zakupiony sprzęt zostanie wypożyczony najbardziej potrzebującym uczniom, w tym uczniom z rodzin wielodzietnych, którzy nie mają warunków technicznych do kształcenia zdalnego”- poinformował wejherowski ratusz.

Wysokość grantu została określona na podstawie podziału gmin na poszczególne kategorie, a głównym kryterium przydziału jednostek samorządu terytorialnego do poszczególnych kategorii była liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia – wyjaśniają przedstawiciele magistratu w Wejherowie.

W przypadku braku konieczności prowadzenia nauki zdalnej w miejscowych podstawówkach, laptopy będą wykorzystywane przez szkoły w celach edukacyjnych


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24