07.08.2020 11:20 0 raz

Druhowie ruszyli do akcji, by ratować życie człowieka

Archiwum

Nie tylko spieszą na ratunek mieniu mieszkańców Kaszub Północnych, gdy ich domostwa trawi ognisty żywioł. Kiedy trzeba, ruszają do akcji, by ratować ludzkie życie. Niestety, nie zawsze to się udaje.

W czwartek (6 sierpnia) po południu strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Choczewo zostali wezwani na pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie, który leżał w domku letniskowym, w miejscowości Lubiatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę leżącego na podłodze w domku letniskowym, któremu osoby postronne udzielały pomocy, wykonywano uciskanie klatki piersiowej. Działania przybyłego zastępu OSP Choczewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Odessano treść pokarmową przy użyciu ssaka ręcznego, udrożniono drogi oddechowe przy użyciu rurki krtaniowej, prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED – relacjonują druhowie z Choczewa.

Po przybyciu w miejsce karetki pogotowia i przylocie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, poszkodowana osoba została przekazana lekarzowi. Dalsze działania polegały na prowadzeniu resuscytacji pod nadzorem lekarza, do momentu zakończenia czynności medycznych. Niestety, nie udało się uratować życia mężczyzny.

W akcji uczestniczyły zastępy OSP z Choczewa, Kopalina, Słajszewa i JRG Wejherowo oraz załoga karetki pogotowia i śmigłowca LPR.

Przyczyny zgonu mężczyzny zbada policja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24