04.08.2020 10:30 0 raz

Oddaj krew by uczcić rocznicę Powstania Warszawskiego

fot. KWP Gdańsk

Niegdyś żołnierze Armii Krajowej przelewali krew za naszą wolność. Teraz my możemy oddać krew, by nieść pomoc innym. Na Pomorzu rozpoczęła się akcja honorowego oddawania tego cennego leku pod hasłem „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”. Jako jedni z pierwszych tym, co najcenniejsze, podzielili się stróże prawa z regionu.

Ponad 70 osób, ponad 30 litrów krwi. Pomorscy policjanci włączyli się do akcji krwiodawstwa „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”, przekazując najcenniejszy dar – swoją krew. Inicjatywa ma na celu pomoc osobom, które potrzebują krwi, promocję krwiodawstwa, a przede wszystkim oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim, którzy przelewali krew kilkadziesiąt lat temu w obronie ojczyzny, walcząc o niepodległość Polski.

W ramach akcji w poniedziałek (3 sierpnia przyp. red) krew oddało 75 osób, które przekazały łącznie prawie 34 litry krwi. To bardzo wysoki wynik, a biorąc pod uwagę, że akcja będzie trwała przez cały sierpień należy się spodziewać, że kilkukrotnie zostanie pomnożony – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Aby dołączyć do tej inicjatywy, należy podać jej nazwę „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” w punktach krwiodawstwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24