03.08.2020 17:57 6 rp/KPP Puck

Najpierw Władysławowo, teraz Puck: Posypało się kilkaset pouczeń

Fot. KPP Puck

W miniony weekend zgodnie z zapowiedzią po działaniach we Władysławowie przeprowadzono w Pucku wakacyjną akcję „plaża”. Policjanci przypominali, ostrzegali i rozdawali również najmłodszym opaski-identyfikatory ale nie zabrakło także pouczeń i ostrzeżeń. Tych podczas minionego weekendu padło kilkaset.

Działania informacyjne, profilaktyczne, ostrzegawcze mające na celu przypomnienie i zdyscyplinowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów do przestrzegania obowiązujących obostrzeń i wspólnego zadbania o bezpieczeństwo. O ile sama rozmowa mogła nie zadziałać na spragnionych słońca i wakacji turystów, to ostrzeżenia i pouczenia miały większą moc sprawczą.

Funkcjonariusze powiatu puckiego cały czas ostrzegają mieszkańców oraz turystów o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń. Zachęcają wszystkich do noszenia maseczek w miejscach, w których nie możemy zachować wymaganego odstępu od innych – relacjonuje st. sierż. Ewa Bresińska, rzecznik prasowy KPP w Pucku.

Fot. KPP Puck

Fot. KPP Puck

Puccy policjanci w trakcie weekendu zastosowali kilkaset ostrzeżeń oraz ponad dwieście pouczeń dla osób, które nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń. Podczas weekendowej akcji, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, rozdawali również najmłodszym opaski-identyfikatory. Na opasce należy wpisać numer telefonu opiekuna, co może być pomocne przy zagubieniu się dziecka. Mundurowi przypominali także rodzicom o potrzebie zwracania szczególnej uwagi na swoje pociechy. 

Chwila nieuwagi wystarczy, by maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie – dodaje rzecznik KPP Puck.

Fot. KPP Puck

Gdzie można było spotkać mundurowych? W placówkach handlowych, autobusach czy pociągach. W trakcie patrolowania peronów oraz przystanków autobusowych przypominali także podróżującym o obowiązku stosowania się do nakazów i zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24