01.08.2020 11:00 1 Kwt/KWP Gdańsk

Napadł na policjantów, potem schował się pod... kołdrą

źródło: KWP Gdańsk

Odpowiedzialności karnej nie uniknie pseudokibic, który po meczu derbowym (31 maja) dopuścił się czynnej napaści na policjantów. Do zdarzenia doszło na ulicy Kilińskiego w Gdańsku. Mężczyzna rzucał wkładami śmietników w policjantów oddziału prewencji. Policjanci odnaleźli mężczyznę, gdy ten chował się pod kołdrą.

Przypomnijmy, że rozgrywki odbywały się bez udziału kibiców, policjanci mieli jednak mnóstwo pracy.

Podjęto ponad 120 interwencji w związku z zakłóceniem porządku, spożywaniem alkoholu, nielegalnym odpalaniem rac oraz nielegalnym gromadzeniem. Policjanci w wyniku podjętych interwencji zatrzymali wówczas jednego z mężczyzn, który sztachetami i butelkami rzucał w interweniujących policjantów oraz dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Mundurowi dzięki rozpoznaniu w środowisku pseudokibiców i zdobytym informacjom ustalili tożsamość kolejnego mężczyzny, który zaatakował policjantów.

Poszukiwany przez policjantów 28-latek związany ze środowiskiem pseudokibiców w dniu, w którym doszło do przestępstwa, był pobudzony i agresywny. W pewnym momencie pseudokibic podbiegł do drużyny policjantów z Oddziału Prewencji Policji i z premedytacją zaczął rzucać w nich przedmiotami, które mogły być niebezpieczne dla ich życia i zdrowia. Mężczyzna m.in. z kosza na śmieci wyjął metalowy wkład i rzucił nim w kierunku mundurowych – informują policjanci.

Mężczyzna nie przebywał w miejscu swojego zameldowania. Mundurowym udało się jednak go odnaleźć w jednym z mieszkań na terenie powiatu gdańskiego. Poszukiwany 28-latek schował się przed policjantami pod kołdrą w jednym z pokoi. Mężczyzna został obezwładniony, zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Z czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24