30.07.2020 12:05 10 raz

Burmistrz Redy z wotum zaufania i absolutorium

fot. TTM

Budowa węzła integracyjnego, rozbudowa szkół i poprawa infrastruktury drogowej. Tak w skrócie można podsumować najważniejsze inwestycje, które w 2019 roku miały miejsce w Redzie. Między innymi za ich wykonanie burmistrz miasta zyskał uznanie większości miejscowych rajców.

Większość radnych z Redy, podczas czwartkowej (30 lipca) sesji absolutoryjnej, doceniło pracę burmistrza Krzysztofa Krzemińskiego i jego podwładnych z urzędu w 2019 roku. Choć jak przyznaje włodarz miasta, zadanie nie było łatwe.

Budżet zaplanowany był na kwotę ponad 151 milionów złotych, a jego realizacja to kwota ponad 149 milionów złotych. Realizacja tego budżetu była wyzwaniem, jako iż wykonywaliśmy największe zadanie inwestycyjne, a więc węzeł integracyjny. Doprowadziliśmy także do finału rozbudowę Szkoły Podstawowej numer 2, zakończyliśmy rozbudowę Szkoły Podstawowej numer 6 - wyliczał Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Do tego dochodzą inwestycje drogowe i zadania związane z budżetem obywatelskim.

Rok 2019 był mocnym wejściem w poprawę infrastruktury drogowej - przyznał Andrzej Byczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Redzie. - Ulica Obwodowa, ulica Karłowicza, ulica Polna zyskały zupełnie nowe oblicze.

Za udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania głosowało 16 redzkich rajców, przeciw było 2 a nieobecnych podczas głosowania było 3. Z kolei za udzieleniem absolutorium za 2019 rok za było 15 radnych, przeciw 2 a nieobecnych 4.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24