30.07.2020 13:10 8 raz

Ostrzegali o zagrożeniach, ale też musieli ukarać opornych

fot. KPP Wejherowo

Wejherowscy stróże prawa uświadamiali plażowiczów wypoczywających nad wodą o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Niestety, w niejednym przypadku musieli interweniować. Nie obyło się bez wystawienia mandatów.

Wejherowscy policjanci zorganizowali we wtorek (28 lipca) akcję pn. „Bezpieczne plaże” oraz „Bezpieczeństwo w ruchu wodnym i lądowym”. Przeprowadzona została na terenie gmin Choczewo i Gniewino, w obrębie wejść nad kąpieliska. Mundurowi kontrolowali pas nadmorski oraz plaże nad jeziorem i przypominali wypoczywającym, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust i nosa oraz zachowywanie dystansu społecznego w okresie epidemii koronawirusa.

Zniesienie niektórych ograniczeń związanych z epidemią nie oznacza, że możemy lekceważyć pozostałe nakazy – podkreśla asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. - Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich.

Policjanci podczas codziennej służby także zwracają uwagę, czy obowiązujące obostrzenia są przestrzegane m.in. w sklepach, autobusach czy pociągach.

fot. KPP Wejherowo

W trakcie działań nad wodą policjantki zajmujące się profilaktyką z Wejherowa rozdawały ulotki prewencyjne dotyczące akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Do urlopowiczów trafiły też ulotki informacyjne na temat bezpiecznych zachowań w kontekście zapobiegania rozprzestrzeniania się Covid-19 w ramach akcji "Bezpieczne wakacje".

Ponadto mundurowe przypominały rodzicom o potrzebie zwracania szczególnej uwagi na swoje pociechy, ponieważ wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by dziecko zniknęło nam z pola widzenia, i odeszło na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie – dodała przedstawicielka wejherowskiej komendy .

fot. KPP Wejherowo

Akcja nie zakończyła się tylko na informowaniu plażowiczów o zagrożeniach. Stróże prawa zastosowali kilkanaście pouczeń, nałożyli siedem mandatów dla osób, które nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń oraz przepisów związanych z bezpieczeństwem. Policjanci interweniowali także wobec osób, które chodziły po wydmach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24