31.07.2020 09:45 2 Kwt/siepomaga

Dominika z Wejherowa kolejny raz potrzebuje pomocy

źródło: siepomaga.pl

Dominika przeszła ogromny wylew w prawej półkuli mózgu. Przez ponad rok wybudzała się ze śpiączki. Nastolatkę czeka operacja żuchwy, gdyż w czasie wylewu mięśnie twarzy napięły się jak cięciwy, deformując kości żuchwy i szczęki. Rodzice wejherowianki muszą sami zebrać środki i zapłacić za zabieg.

Dominika 5 lat temu przeszła wylew krwi do mózgu. Świat dla jej rodziny zatrzymał się o godzinie 16:04 – wówczas nastolatka wysłała ostatniego smsa do chłopaka. Jej mama znalazła ją w pokoju z zaciśniętymi pięściami, miotały nią drgawki, zaczęła wymiotować. Nastolatka musiała być natychmiast operowana.

Dziewczyna nauczyła się znów przełykać, przejść z pomocą rodziców kilka kroków, zaczęła mówić. Teraz czeka ją seria poważnych operacji twarzy, gdyż w czasie wylewu mięśnie napięły się jak cięciwy, deformując kości żuchwy i szczęki. Po operacji musi być pod opieką rehabilitantów i innych specjalistów, aby cały czas ćwiczyć mowę, chodzenie i pisanie.

Jesteśmy pod ścianą! 10 grudnia Dominika miała zaplanowaną kolejną operację żuchwy. Z przyczyn niezależnych od nas nie odbędzie się ona na NFZ. Teraz będziemy musieli za nią zapłacić, co przekracza nasze możliwości. Bez twojej pomocy stan Dominiki się pogorszy, a to najgorsze, co może się stać – informują rodzice Dominiki.

Pierwsza operacja odbyła się w maju ubiegłego roku. Dzięki niej córka mogła na nowo powoli zacząć jeść łyżeczką i ćwiczyć mowę.

Wszystko może pójść na marne. Kolejna operacja zaplanowana na grudzień nie dojdzie do skutku, a Dominika nie będzie mogła bez niej normalnie żyć! Dlatego z całego serca proszę - nie zostawiaj nas samych. Każda, nawet pojedyncza złotówka może być na wagę złota i pomóc w zebraniu środków na operację i rehabilitację pooperacyjną – informują rodzice dziewczyny.

Link do zbiórki znajduje się tutaj.

Wcześniej o sytuacji Dominiki informowaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24