29.07.2020 09:50 15 raz

Drogowcy przyspieszają budowę Trasy Kaszubskiej

fot. GDDKiA

Ta informacja zapewne ucieszy kierowców na co dzień podróżujących krajową szóstką. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku poinformowała, że przygotowuje się do realizacji drogi S6 na odcinku Koszalin - Bożepole Wielkie oraz Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.

Jak podali pomorscy drogowcy z GDDKiA, droga ekspresowa S6 będzie budowana ze środków budżetu państwa. Według przedstawicieli dyrekcji takie rozwiązanie o kilka lat przyspieszy realizację całej trasy.

Wedle planów, w III kwartale tego roku odbędą się pierwsze przetargi na odcinki do realizacji w formule “Projektuj i buduj”. W III kwartale 2021 roku z kolei zaplanowano przeprowadzenie przetargów na odcinki budowane tradycyjnie, a na 2025 rok zakończenie budowy całej S6 wzdłuż wybrzeża Bałtyku

W 2025 roku ma zakończyć się realizacja części S6 w województwie pomorskim, która będzie prowadzona w formule „Projektuj i buduj”. Dla odcinków od Lęborka do Bożegopola Wielkiego oraz Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej przetargi na wyłonienie wykonawców prac projektowych i budowlanych planujemy ogłosić w III kwartale tego roku, z kolei na S6 Słupsk – Lębork w IV kwartale tego roku – czytamy w komunikacie GDDKiA.

fot. GDDKiA

Drogowcy podają także, że w realizacji jest ponad 40-kilometrowy odcinek S6 pomiędzy węzłami Bożepole Wielkie i Gdynia Wielki Kack. Trasę ze względu na długość podzielono na trzy odcinki realizacyjne: Bożepole Wielkie - Luzino, Luzino - Szemud oraz Szemud - Gdynia.

Obecnie prowadzone są prace ziemne, przy usuwaniu kolizji z sieciami teletechnicznymi, a także przy obiektach mostowych, gdzie montowane są już pierwsze belki ustrojów nośnych. Ponadto pojawił się pierwszy fragment przyszłej drogi ekspresowej z nawierzchnią bitumiczną. Pierwsze samochody pojadą po niej pod koniec 2021 roku – wyjaśniają przedstawiciele generalnej dyrekcji dróg z Pomorza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24