28.07.2020 09:30 0 rp/TTM

Rewa stała się stolicą polskiego kitesurfingu

Fot. Ford Kite Cup Facebook

Na niebie kolorowe latawce, a tuż nad wodą ogromna prędkość i akrobacje. Najlepsi zawodnicy z całego kraju rywalizowali w zawodach Ford Kuga Kite Challenge w Rewie (24-26 lipca), w ramach których rozegrany zostały między innymi Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kilku kategoriach.

Po jednej i po drugiej stronie – zupełnie różne zmagania i różne od siebie rywalizacje. Z jednej strony freestyle, a z drugiej wyścigi. Za to najbardziej zachwalali Rewę i Zatokę Pucką sportowcy z całego kraju.

Cała Zatoka Pucka jest idealnym spotem jeśli chodzi o sporty wodne, Rewa jest jednak zupełnie wyjątkowa ze względu na Cypel i doskonałe warunki. Sam się tu przeprowadziłem kilka lat temu – podkreśla Arkadiusz Jeziołkowski, sędzia główny zawodów.

Fot. Ford Kite Cup Facebook

Fot. Ford Kite Cup Facebook

W miniony weekend (24-26 lipca), po raz kolejny, najlepsi polscy kitesurferzy zmierzyli się na wodzie, tym razem w zawodach Ford Kuga Kite Challege, należących do cyklu Ford Kite Cup, obchodzącego w tym roku 15-lecie. Podczas zawodów rozegrane zostały Mistrzostwa Polski i Puchar Polski we Freestyle, Formuła Mixed czyli wyścigi par męsko żeńskich oraz Puchar Polski w Formule Kite.

Na mistrzostwach Polski zjechała się cała czołówka i wiele nowych twarzy, co pokazuje, że freestyle się rozwija – podkreśla Natalia Grabowska, zawodniczka w kategorii freestyle.

Fot. Ford Kite Cup Facebook Fot. Ford Kite Cup Facebook Fot. Ford Kite Cup Facebook Fot. Ford Kite Cup Facebook Fot. Ford Kite Cup Facebook Fot. Ford Kite Cup Facebook Fot. Ford Kite Cup Facebook Fot. Ford Kite Cup Facebook

Najważniejsze zmagania formuły Kite jednak dopiero przed sportowcami. Od 18-23 sierpnia w Pucku odbędą się Mistrzostwa Europy w wyścigach na Foilu, a to już, jak podkreślają sportowcy, konkurencja olimpijska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24