22.07.2020 18:35 0 Kwt/mat.prasowe

Zbliżają się zawody Ford Kite Cup 2020

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Wielkimi krokami zbliżają się zawody w ramach Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2020. Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy piątek (24 lipca).

W tym roku odbywa się jubileuszowa edycja zawodów w kitesurfingu Ford Kite Cup. Piętnasty rok z rzędu zbiorą się miłośnicy wiatru, wody i słońca. Początki tego wydarzenia były skromne, jednak obecnie impreza zyskała zupełnie nowy wymiar. Zawody zyskały renomę i uznanie wśród zawodników, stając się tym samym największą i najbardziej oczekiwaną imprezą kite’owego sezonu w Polsce oraz najdłuższym i największym cyklem zawodów w Europie.

Pierwsze zmagania z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup odbyły się w minionym miesiącu w Chałupach. Kolejnym przystankiem Pucharu Polski będzie Rewa, gdzie uczestnicy będą rywalizować od piątku do niedzieli włącznie. Zawody rozegrane zostaną w następujących konkurencjach: Freestyle (Mistrzostwa Polski), Formuła Kite Open (Puchar Polski), Formuła Kite Mixed (Mistrzostwa Polski).

Największym wydarzeniem będą organizowane w dniach 18 – 23 sierpnia, w Pucku, drugie zawody rangi Mistrzostw Polski, Ford Kuga Kite Challange, tym razem w Formule Kite. Prawdopodobnie w tym samym czasie rozegrane zostaną także Mistrzostwa Europy w tej konkurencji.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.fordcup.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24