22.07.2020 17:15 0 rp/gdansk.pl

W Gdańsku powstanie Karuzelin - pierwszy plac zabaw dla dorosłych

Fot. Pixabay.com

Mieszkańcy Gdańska wpadli na pomysł, żeby z Parku Reagana zrobić Karuzelin – projekt trafił do Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców już niedługo zostanie ogłoszony przetarg na pierwszy plac zabaw dla dorosłych.

Gdańszczanie postanowili przedłużyć sobie młodość i doszli do wniosku, że trampoliny, huśtawki, bujaki, liny, karuzele, zjeżdżalnie czy hamaki nie powinny być tylko dla najmłodszych, a wizyta na placu zabaw nie powinna opierać się tylko na pilnowaniu dzieci. Nowy plac zabaw nie tylko dla dzieci pochłonie aż 350 tysięcy złotych z budżetu.

Walorem projektu jest położenie Placu Zabaw w Parku Reagana, miejscu wypoczynku i rekreacji wśród zieleni, na spacerowym trakcie. Przewiduje się tam solidne, dużych rozmiarów: trampoliny, huśtawki, bujaki, liny, karuzele, zjeżdżalnię, hamaki i wygodne siedziska - przystosowane do rozmiarów, wagi dorosłych – podają urzędnicy na stronie gdańskiego ratusza.

Jak czytamy na stronie miasta, celem projektu jest stworzenie miejsca dla osób dorosłych do aktywnego spędzania czasu na powietrzu jako alternatywa siłowni, parku, telewizora. Projekt ten nikogo nie wyklucza, ma to być miejsce wypoczynku dla dużych i małych, miejsce integracji międzypokoleniowej.

Prace potrwają cztery miesiące od daty podpisania umowy. Przetarg ma zostać ogłoszony na jego budowę w najbliższych dniach.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowe zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji – dodają urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24