21.07.2020 08:00 4 NW/pomorska.policja.gov.pl

Zatrzymano 34-latka, który w swoim domu hodował konopie

Źródło:pomorska.policja.gov.pl

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali 34-latka, w którego mieszkaniu odkryli 18 krzaków konopi indyjskich. Mężczyzna miał także w kartonach po obuwiu schowane blisko 200 gramów marihuany. Prokurator nałożył na zatrzymanego dozór policyjny. Za posiadanie środków odurzających grozi do dziesięciu lat więzienia.

W piątek (17 lipca) kryminalni zatrzymali w Gdańsku w jednym z mieszkań, w dzielnicy Chełm, mężczyznę, który posiadał duże ilości narkotyków oraz sprzęt do ich produkcji. Policjanci podczas poszukiwań natrafili na 12 doniczek konopi indyjskich znajdujących się na balkonie oraz na kolejne 6 w szafie. Co więcej, w pudełkach po butach mężczyzna ukrywał jeszcze około 200 gramów marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również przedmioty służące do ich uprawy – m.in. lampę, filtr węglowy, nawilżacze powietrza i wentylator.

Jak podają służby, rośliny zostały przekazane do badań biegłemu, który oceni ile suszu marihuany można uzyskać z przechwyconej ilości krzaków.

34-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie dużej ilości narkotyków można trafić do więzienia na nawet 10 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24