10.07.2020 10:20 2 rp/szpitalepomorskie.eu

Dieta Mamy: pilotażowy program w wejherowskim szpitalu

Fot. Pixabay.com

Odpowiednio zrównoważone kalorycznie posiłki, konsultacje dietetyczne i poradnictwo oraz edukacja dotycząca prawidłowego żywienia – to główne założenia programu, który od początku lipca został wprowadzony w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie i Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

Program pilotażowy „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i okresie poporodowym – Dieta Mamy” ma przede wszystkim pokazać świeżo upieczonym mamom zdrowe nawyki żywieniowe i popracować zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek. Podczas hospitalizacji w szpitalu w ramach programu pacjentki mogą skonsultować się z dietetykiem. Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej należy zgłosić położnej w oddziale.

Jak czytam na stronie Szpitali Pomorskich, konsultacje z dietetykiem mogą również odbywać się drogą elektroniczną. W ramach programu mają możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka.

Od pacjentki, która chciałaby przystąpić do programu, wymagane jest podpisanie oświadczenia wraz ze zgodą na udział w programie pilotażowym – jest to warunek przystąpienia do programu. W programie uczestniczyć mogą tylko pacjentki, które otrzymują posiłki z diety dla osób zdrowych, czyli podstawowej i wegetariańskiej. Pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją programu – czytamy na stronie szpitalepomorskie.eu

W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) pacjentki mogą również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24