09.07.2020 14:45 3 raz

Z dzieckiem na plażę? Zadbaj o opaskę bezpieczeństwa

fot. KPP Puck

Wypoczynek nad morzem to nie tylko okazja do dobrej zabawy. Na zatłoczonej plaży nietrudno „zgubić” dziecko. Dlatego tak ważne jest, by pociechy miały na ręce specjalne opaski z zapisanym numerem telefonu do rodziców. Takie cyklicznie rozdają wczasowiczom puccy policjanci.

Przy zejściu na tzw. zieloną plażę oraz na puckim molo policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z dzielnicowymi po raz kolejny promowali akcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przypominali rodzicom o potrzebie zwracania szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi.

Chwila nieuwagi wystarczy aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie. Nagłaśnianie tego typu akcji wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a zakładanie dzieciom opaski identyfikatora w razie zagubienia umożliwia maksymalnie skrócić czas szukania dziecka przez rodziców – wyjaśnia st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Jak dodaje, opaski informacyjne oraz identyfikacyjne dla dzieci wyglądają jak większość innych dziecięcych opasek i bransoletek, z jedną, ale zasadniczą różnicą – bransoletki informacyjne posiadają specjalne pole, na którym wpisujemy kontakt do opiekuna.

Jeżeli dziecko zgubi się w tłumie, każda osoba dorosła w pobliżu będzie w stanie natychmiast skontaktować się z jego rodzicami – wyjaśnia przedstawicielka puckich mundurowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24