03.07.2020 14:30 2 raz/pomorskie.eu

Pomorze wspiera bezrobotne osoby, które wróciły z emigracji

fot.pomorskie.eu

Wracasz na Pomorze z zagranicy i chcesz tu pracować? Nie czekaj i zgłoś się do projektu „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję” – zachęcają władze województwa. Warto się szybko decydować - zostały ostatnie wolne miejsca.

„Pomoc doradców, szkolenia, stypendia i konkretne oferty pracy. To tylko część oferty, jaką przygotował Wojewódzki Urząd Pracy, dla powracających z emigracji Pomorzan. Ze wsparcia skorzystało już 13 osób. Zostały jeszcze wolne miejsca, ale trzeba się spieszyć. Chętnych jest wielu” – czytamy w komunikacie władz Pomorza.

Nasz projekt skierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, które wróciły do Polski i aktualnie są bezrobotne. Ale szczególnie zachęcam do udziału w projekcie kobiety, osoby powyżej 50 roku życia oraz z niepełnosprawnościami – informuje Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Na uczestników projektu czeka między innymi indywidualna pomoc doradców.

Nasi pracownicy i partnerzy pomogą uzupełnić kwalifikacje zawodowe zgodne z Twoimi potrzebami i predyspozycjami. Możemy zorganizować bezpłatne kursy czy szkolenia – wylicza Żmudzińska. - WUP oferuje także pomoc psychologiczną oraz prawną. Co ważne, nasze szkolenia są w całości finansowane ze środków unijnych, a po ich ukończeniu można otrzymać nie tylko certyfikat, ale i konkretną ofertę pracy u sprawdzonego pracodawcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24