03.07.2020 08:00 1 rp/KPP Puck

Puccy mundurowi skontrolują motocyklistów na drogach powiatu

Fot. KPP Puck

Przed nami weekendowa akcja pomorskich mundurowych (3-4 lipca) pod nazwą „Motocykle”, do której włączą się także puccy policjanci na swoich jednośladach.

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że wiele osób przesiada się z samochodu na motocykl. Niestety sezon jednośladów charakteryzuje się również wzrostem liczby rannych w wypadkach drogowych. Kierowcy tzw. ścigaczy, często lekceważąc wszelkie przepisy dotyczące ograniczeń prędkości, rozpędzają swoje motocykle do bardzo niebezpiecznych prędkości. Takie zachowanie powoduje, że w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek przeszkody na drodze, motocyklista nie jest w stanie odpowiednio zareagować, co w większości przypadków kończy się tragicznie – dla kierowcy jednośladu.

To właśnie dlatego, od czwartku (3 lipca) policjanci rozpoczną dwudniowe działania pod nazwą „Motocykle”.

Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie – zaznacza sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Puccy mundurowi przypominają, że jazda motocyklem jest bezpieczna, pod warunkiem, gdy kierowca posiada odpowiednie umiejętności, przestrzega prawa, kieruje pojazdem sprawnym technicznie i jest prawidłowo ubrany. 

Należy także pamiętać, że motocyklista w przypadku zderzenia z samochodem nie posiada ochrony w postaci karoserii – dodaje rzecznik puckiej policji.

Dlatego ważna jest zasada ograniczonego zaufania. Widząc samochód, który stoi na drodze podporządkowanej, należy wziąć pod uwagę, że kierowca nie zauważy motocyklisty. Jazda z prędkością umożliwiającą wyhamowanie lub skuteczne ominięcie przeszkody jest jedyną gwarancją na bezpieczny powrót do domu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24