07.11.2010 10:49 0

GTK Wejherowo - ŁKS Siemens Łódź - 84:60!

Piątkowy wieczór okazał się udany dla podopiecznych trenera Macieja Schwarza. GTK Wejherowo na własnym boisku, w pierwszej rundzie Pucharu Polski, pokonało ŁKS Siemens Łódź aż 84:60!

GTK od pierwszych minut spotkania zaskoczyło agresywną obroną. Zdezorientowane łodzianki popełniały wiele błędów, które bardzo skutecznie wykorzystywały gospodynie. Liczne kontrataki pozwoliły objać kilkunastopunktową przewagę (25:11 na koniec I kwarty), która stopniowo była powiększana przez całą drugą kwartę. Znakomita gra zarówno w ataku, jak i obronie Magdaleny Ziętary (12 punktów w I połowie) spowodowała, że do szatni GTK schodziło z 20 punktową przewagą - 45:25.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocniejszej gry w obronie ŁKSu. Łodzianki, które przez całe spotkanie miały problemy ze skutecznością, po zmianie stron odżyły. Udało im się nawet wygrać tą część 19:15. Jednak to tylko zmobilizowało młode zawodniczki GTK, które ponownie wygrały 4 kwartę 24:16, a całe spotkanie 84:60. Warto zaznaczyć, iż ŁKS, to drużyna na codzień występująca w Ford Germaz Ekstraklasie, z którą już w najbliższą niedzielę zmierzy się zespół Lotosu Gdynia.

Zdecydowanie najlepszą zawodniczką dzisiejszego spotkania byla Magdalena Ziętara, ta 18- letnia zawodniczka zdobyla w dzisiejszym spotkaniu 18 punktów, miała 6 asyst, 3 zbiórek oraz 3 przechwyty. 17 punktów "dołożyła" Małgorzata Misiuk (4 zb), 12 pkt i aż 11 zbiórek zanotowała Marta Jujka, zaś 11 pkt zdobyła Claudia Sosnowska.

Pozostałe punkty dla GTK zdobywały: Karolina Szlachta 7 ( 6 as), Karolina Formella 6, Marzena Marciniak 6 (7 zb), Monika Bogucka 5, Anna Jakubiuk 2.