23.06.2020 14:07 0 raz

Ruszają kontrole 'wakacyjnych' autobusów

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Wakacje tuż tuż, a co za tym idzie - rozpoczną się wakacyjne turnusy. Młodzież wyjedzie na wypoczynek autobusami, dlatego miejscowa policja rozpoczyna akcję kontroli autokarów.

Jak podkreślają pomorscy stróże prawa, policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach.

Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców - wyjaśniają mundurowi.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierowcy oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji - podkreślają pomorscy policjanci.

W Wejherowie miejsce kontroli wyznaczono na 291,5 kilometrze drogi krajowej nr 6. Kontrole prowadzone będą w godzinach 7:30-15:30. Kontakt pod nr telefonu 47742828. Zgłoszenia można przesyłać mailem, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, na adres: [email protected]; wiadomości (zgłoszenia) tylko w godzinach pracy sekretariatu (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

W zgłoszeniu należy podać planowaną godzinę, na którą autokar podjedzie do stałego punktu kontroli wraz z nr kontaktowym do zgłaszającego.

Natomiast w Pucku kontrole będą przeprowadzane na dworcu PKS na ulicy Dworcowej - kontakt 477425222, a we Władysławowie przy ulicy Towarowej (parking komendy policji) - kontakt 477425322.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24