02.06.2020 13:10 0 mike/KMP Sopot

Zaufała fałszywemu policjantowi – straciła prawie 20 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Seniorka z Sopotu uwierzyła, że pieniądze na jej koncie bankowym są zagrożone. Postanowiła zatem, zgodnie z sugestiami oszusta, wypłacić oszczędności, które pozostawiła w koszu na śmieci. W ten sposób 78-latka straciła prawie 20 tysięcy złotych.

Mimo apeli mundurowych i coraz większej czujności samych seniorów, oszustwa metodą „na policjanta” nadal bywają skuteczne. Przekonała się o tym 78-letnia mieszkanka Sopotu, która uwierzyła w typową opowieść o zagrożonych oszczędnościach na koncie i postanowiła je „ratować”. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (1 czerwca), w godzinach popołudniowych.

Około godz. 13:00 seniorka odebrała telefon od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna opowiedział jej o prowadzonej przez siebie sprawie przeciwko oszustom i straszył, że pieniądze trzymane na koncie bankowym są zagrożone. Kobieta uwierzyła dzwoniącemu i chcąc „uratować” pieniądze, poszła do placówki bankowej, gdzie wypłaciła blisko 20 tys. zł. Następnie, niczego nie podejrzewając, zastosowała się do polecenia fałszywego policjanta i w koszu na śmieci zostawiła kopertę z pieniędzmi, którą zabrali oszuści – relacjonuje asp. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Niestety, prawdziwi policjanci zostali powiadomieni o całym zdarzeniu już po fakcie. Często zdarza się, że pracownicy banku są ostrożni, gdy widzą, że seniorzy wypłacają z banku duże kwoty. Tym razem tak się jednak nie stało.

Kryminalni przypominają, że nigdy nie opowiadają przez telefon o prowadzonych działaniach, a tym bardziej – nie nakłaniają do wypłacania pieniędzy z banku i przekazywania ich komukolwiek. Każde tego typu działanie powinno wzbudzać podejrzenia, że mamy do czynienia z przestępcami. Jeśli ktoś dzwoni z podobną sprawą, należy natychmiast zakończyć połączenie i skontaktować się policjantami, dzwoniąc na numer alarmowy 112.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24