30.05.2020 11:36 0 rp/pomorskie.eu

Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi pojadą pociągami za darmo

Fot. Aleksander Olszak/ pomorskie,eu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dzieci i młodzież do 16 roku życia będzie mogła podróżować pociągami SKM i PolRegio bezpłatnie. Szykują się też zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy, a na tory wyjedzie nocny pociąg SKM do Wejherowa.

Zmiany wejdą wżycie w weekend (30-31 maja). Dla mieszkańców Trójmiasta, którzy kończą pracę w późno nocnych godzinach, jedną z tych zmian jest nocny skład Szybkiej Kolei Miejskiej łączący Gdańsk z Wejherowem.

Przed podróżą proszę jednak o sprawdzenie rozkładu jazdy. Pociąg chcemy uruchomić jak najszybciej, jeszcze od soboty, ale ze względów technicznych, pierwszy kurs może się odbyć dopiero 3 czerwca – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP.

Pociąg wyjedzie ze stacji Gdańsk Śródmieście o godz. 2.03 i będzie kursować codziennie. Do tej pory, jak wynika z rozkładu, ostatni pociąg w SKM do Wejherowa odjeżdża o 22:13. Dodatkowo relacja pociągu, dotąd kursującego z Gdańska Śródmieścia do Gdyni Cisowej, zostanie wydłużona do Wejherowa.

Kolejna informacja dotyczy dzieci: 1 czerwca pojadą za darmo.

Oferta obowiązywać będzie we wszystkich pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej oraz PolRegio na terenie całego Województwa Pomorskiego – informuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Oferta obowiązywać będzie przez cały dzień 1 czerwca i dotyczyć dzieci i młodzież do lat 16.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24