29.05.2020 18:30 0 rp/ Gdynia.pl

Wiceprzewodniczący gdyńskiej Rady Miasta został profesorem Uniwersytetu Gdańskiego

Źródło: Gdynia.pl

Marcin Wołek od teraz do „doktora habilitowanego” dodaje także „profesor UG”. Związany przez całe życie z Gdynią pracownik naukowy Katedry Rynku Transportowego rozpoczyna kolejny etap w życiu zawodowym.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni obecnej kadencji i radny z ponad 20-letnim doświadczeniem uzyskał nowy tytuł naukowy. Teraz były student Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego (specjalność Transport i Logistyka), gdzie pracuje jako adiunkt w katedrze Rynku Transportowego sięgnął po tytuł profesora uczelni.

Z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego i Katedrą Rynku Transportowego jest związany od lat, jak czytamy na miejskim portalu Gdynia.pl.  Od lat zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi m.in. planów zrównoważonej mobilności miast, transportu kolejowego czy finansowania inwestycji transportowych ze środków unijnych.

Jego ogromne doświadczenie już wielokrotnie dawało pozytywne efekty przy podejmowaniu i projektowaniu kluczowych dla Gdyni decyzji związanych z szeroko pojętą mobilnością. W dużej mierze dzięki merytorycznemu wsparciu Marcina Wołka miasto może być dziś dumne z dobrze zorganizowanej i nowoczesnej komunikacji publicznej, która stała się wzorem dla innych samorządów – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Dołączamy się do życzeń i gratulujemy kolejnego kroku w karierze zawodowej, która, miejmy nadzieję, szybko zaowocuje.

Marcin Tomasz Wołek - urodzony w 1973 roku. absolwent II LO w Gdyni oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego (specjalność Transport i Logistyka), gdzie pracuje jako adiunkt w katedrze Rynku Transportowego. Radny Miasta od 1998 roku. W latach 2005-2008 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Transportu Związku Miast Bałtyckich (Union of Baltic Cities). Obecnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, pracuje również w Komisji Planowania Przestrzennego i Strategii. W radzie zajmuje się przede wszystkim problematyką transportową (np. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gdyni uchwalony w 2016 roku) i rozwojem gospodarczym miasta.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24