22.05.2020 13:20 7 mike/KWP Gdańsk

Uwiódł i wykorzystał seksualnie 13-latkę. Grozi mu 12 lat więzienia

Źródło: KWP Gdańsk

Nie uniknie odpowiedzialności karnej 39-latek, który, wykorzystując internet, umówił się z 13-latką, a następnie wykorzystał ją seksualnie. Mieszkańcowi Mazowsza, który jest podejrzany o to przestępstwo, grozi do 12 lat więzienia. Jak mówią śledczy, sprawa jest rozwojowa i nie można wykluczyć dalszych zatrzymań.

Na trop pedofila wpadli funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W wyniku ich działań wyszło na jaw, że 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego w połowie ubiegłego roku nawiązał kontakt z 13-latką. Poprzez komunikatory internetowe przesyłał jej między innymi swoje nagie zdjęcia, a także uwiódł dziewczynkę i w ostateczności doprowadził do bezpośrednich spotkań z nią. W trakcie tych spotkań dochodziło do molestowania seksualnego tego dziecka, a także do stosunków płciowych – informują kryminalni z KWP Gdańsk.

Ofiarą jest mieszkanką Pomorza. Policjanci kilka dni temu pojawili się w mieszkaniu podejrzanego 39-latka. Ten był całkowicie zaskoczony widokiem kryminalnych i nie stawiał oporu przy zatrzymaniu.

Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował sankcję w postaci tymczasowego aresztowania. Policjanci nie wykluczają innych zatrzymań w tej sprawie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24