19.05.2020 16:04 0 mike/KWP Gdańsk

Emerytowany policjant pomógł seniorce odzyskać 25 tysięcy złotych

Źródło: Pixabay.com

Choć o oszustwach metodą „na policjanta” powiedziano i napisano już niemal wszystko, przestępcy nadal żerują na niewiedzy i naiwności osób w starszym wieku. Skuteczność tych działań może być, niestety, duża. Sporo szczęścia miała jednak 72-latka z Gdańska. W tym przypadku oszczędności, które mieli przejąć złodzieje, znalazł emerytowany policjant i zaniósł kopertę z pieniędzmi na najbliższy komisariat. Gotówka trafiła ponownie do pokrzywdzonej.

Schemat działania oszustów z Gdańska nie był szczególnie wyszukany – w poniedziałek (18 maja) zadzwonili na telefon ofiary, informując, że jest ona zagrożona kradzieżą pieniędzy.

Do 72-latki zadzwonił fałszywy policjant, który powiedział, że były pracownik banku, w którym kobieta ma oszczędności, chce włamać się na jej konto i ukraść jej pieniądze. Oszust w związku z tym kazał kobiecie szybko pojechać do banku i wypłacić oszczędności. Pokrzywdzona pojechała do banku, wypłaciła 25 tys. zł i zgodnie z poleceniem oszusta, pozostawiła je przy krzaku i wróciła do domu – informują kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Kobieta miała jednak sporo szczęścia – kopertę z pieniędzmi znalazł emerytowany policjant, który akurat wyszedł na spacer z psem. Były mundurowy nie zawahał się, co ma zrobić i zaniósł gotówkę na najbliższy komisariat. Dzięki temu 72-latka odzyskała pieniądze. Policjanci wiedzieli już o sprawie, ponieważ seniorka – już po fakcie – zorientowała się, że przekazała swoje oszczędności oszustowi i zawiadomiła kryminalnych.

Niestety, nie zawsze podobne historie kończą się pomyślnie. Tylko w miniony poniedziałek trzy osoby z Gdańska padły ofiarami oszustw „na policjanta” i straciły pieniądze.

Przypominamy, że policjanci nie żądają od nikogo wpłaty pieniędzy ani też nie informują nikogo o prowadzonych działaniach. Jeśli odbierzemy telefon od nieznanej nam osoby z żądaniem wypłaty pieniędzy i przekazania ich „policjantom”, możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem – podkreślają mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24